Partner serwisu

Przejęcie w Finlandii: DB Schenker rozszerza swoją sieć

inf. pras 10.08.2021

arrow
arrow
Przejęcie w Finlandii: DB Schenker rozszerza swoją sieć
fot. DB Schenker
Przejęcie w Finlandii: DB Schenker rozszerza swoją sieć
Przejęcie w Finlandii: DB Schenker rozszerza swoją sieć
DB Schenker kontynuuje swój rozwój w Finlandii. Do sieci operatora logistycznego w Europie Północnej dołączy pięć terminali i ponad 260 pracowników. 
W rezultacie podpisanej umowy DB Schenker przejmuje cały kapitał zakładowy spółki Vähälä Logistics Oy i jej spółek zależnych, występujących pod nazwą Vähälä Yhtiöt. Ta fińska rodzinna grupa logistyczna została założona w 1937 r. i jako partner sieci DB Schenker od dawna świadczy krajowe usługi transportu lądowego w środkowej i północnej Finlandii. Niemiecka firma podkreśla, że współpraca z fińską grupą sięga 1956 roku.

- Dzięki przejęciu wzmacniamy pozycję DB Schenker w Europie – mówi Helmut Schweighofer, CEO DB Schenker Europe cytowany w komunikacie. - Poprzez nabycie Vähälä Yhtiöt, firmy, która już działa dla nas w Finlandii, mamy możliwość rozszerzenia struktury sieci transportu lądowego DB Schenker w środkowej i północnej części tego kraju - dodaje.

Vähälä Yhtiöt zatrudnia 265 pracowników i szczycie się rozwiązaniami w dziedzinie transportu przyjaznego środowisku, dzięki wykorzystaniu samochodów ciężarowych zasilanych gazem, furgonetek elektrycznych oraz długich naczep HCT. Zgodnie z umową, cała działalność operacyjna Vähälä Yhtiöt zostanie przejęta przez DB Schenker. Obie strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu.

Po zawarciu umowy Vähälä Yhtiöt będzie nadal działać w perspektywie średniookresowej w zakresie krajowych przewozów lądowych, jako niezależny podmiot stowarzyszony obok DB Schenker w Finlandii.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony