Partnerzy serwisu:

Przejście dla pieszych w 3D. Akcja Budimeksu na rzecz bezpieczeństwa dzieci

Redakcja 08.09.2020

Przejście dla pieszych w 3D. Akcja Budimeksu na rzecz bezpieczeństwa dzieci
fot. mat. pras.
Przejście dla pieszych, które wygląda jak fizyczna przeszkoda mają zachęcić kierowców do zdjęcia nogi z gazu. To ważne zwłaszcza tam, gdzie ulicę przekraczają dzieci. Trójwymiarowe przejście powstało właśnie w Bartoszycach. W ramach akcji społecznej Hello ICE wykonał je Budimex.
Z początkiem września drużyna Budiego wyruszyła na północ Polski, gdzie dzięki zaangażowaniu jednej z mam oraz zaproszeniu przez władze miasta, zrealizowała kolejny z flagowych elementów programu edukacyjnego Hello ICE Budimex Dzieciom.

Pomysłodawcy programu Hello ICE postawili sobie za cel edukowanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze. Na mapie niebezpiecznych miejsc w pobliżu placówek szkolnych, którą Budimex udostępnił na stronie programu, wskazano kilka lokalizacji w Bartoszycach, na które warto zwrócić uwagę. Zespół Hello ICE skontaktował się z władzami miasta, które wyraziły zainteresowanie projektem – wspólnie zadbano o niezbędne pozwolenia, potwierdzono lokalizację i już od września mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznego trójwymiarowego przejścia.

Trójwymiarowe pasy na drodze wyglądają jak przeszkoda, dlatego skłaniają kierowców do zdjęcia nogi z gazu. W Polsce nie jest to jeszcze szeroko rozpowszechnione rozwiązanie. Pierwsze tego typu pasy wymalowano w Lidzbarku Warmińskim na ścieżce rowerowej. Co ważne, efekt iluzji optycznej zdał już egzamin m.in. w Indiach i na Islandii, gdzie kierowcy, widząc oznakowania w technologii 3D zdejmowali nogę z gazu, a prędkość pojazdów malała średnio o 40 proc.

– W ramach akcji Hello ICE, Budimex wymaluje trójwymiarowe pasy jeszcze w dwóch miejscowościach. Ale to nie wszystkie aktywności realizowane w ramach programu. Najważniejszym jego elementem jest edukacja uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreśla Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex.

W tym roku szkolnym Budimex będzie na bieżąco dostosowywał swoje działania do wymogów epidemiologicznych. Dni Bezpieczeństwa będą organizowane na świeżym powietrzu lub w formie webinarów. Szkoły i przedszkola mogą nadal zgłaszać się do tegorocznej edycji Hello ICE, aby wygrać Dzień Bezpieczeństwa w swojej szkole i spotkanie z bohaterem akcji – tygrysem Budim.

W 2019 roku w ramach Hello ICE Budimex zorganizował Dni Bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach, w których wzięło udział ponad 800 dzieci. W ramach programu rozdano 1400 odblasków i kart kontaktu ICE (In Case of Emergency). Aktualnie na mapie niebezpiecznych miejsc oznaczono blisko 400 newralgicznych lokalizacji.

Program Hello ICE Budimex Dzieciom otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Infrastruktury.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony