Partnerzy serwisu:

Przejście przez Kolno – 1/3 robót wykonanych

inf. pras. 28.11.2018

Przejście przez Kolno – 1/3 robót wykonanych
fot. GDDKiA Białystok
Pół roku po rozpoczęciu przebudowy drogi krajowej nr 63 w Kolnie, został puszczony ruch na pierwszym z modernizowanych odcinków o długości około 200 metrów. Wprawdzie na jezdni brakuje jeszcze ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni, ale ta zostanie położona w przyszłym roku na cały modernizowanym odcinku – niemal 2,5 km.
Przejście przez Kolno, to właściwie przebudowa głównej ulicy w mieście, która prowadzi przez zwartą zabudowę z bliskim usytuowaniem budynków przy granicy pasa drogowego. Zakres prac obejmuje więc nie tylko wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej - przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej, chodników, zatok autobusowych i ścieżki rowerowej.Wyświetl większą mapę

Roboty prowadzone są na całym modernizowanym odcinku. Ich zaawansowanie – po pół roku prac – szacowane jest na około 30 proc., przy czym najwięcej robót wykonano w zakresie przebudowy instalacji energetycznych, sanitarnych i teletechnicznych. Udało się też wybudować około 200 metrów jezdni, po której – mimo braku warstwy ścieralnej - odbywa się już ruch w obu kierunkach.

Zgodnie z umową do 30 września przyszłego roku „Przejście przez Kolno” ma być gotowe. Koszt inwestycji to 27 mln zł. Zadanie realizowane jest w systemie projektuj i buduj.

Umowę z wykonawcą – Konsorcjum PBK Łomża – GDDKiA podpisała 17 lutego 2017r. Po etapie projektowania, 18 maja inwestor przekazał plac budowy wykonawcy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony