Partnerzy serwisu:

Przeładunki w Porcie Los Angeles spadły o 30 proc.

Magdalena Romanowska 15.04.2020

Przeładunki w Porcie Los Angeles spadły o 30 proc.
fot. Port Los Angeles
W marcu Port Los Angeles przewiózł 449,7 TEU towarów, co oznacza spadek przeładunków o 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku. W pierwszym kwartale 2020 roku zanotowano ogółem spadek przeładunków o 18,5 proc. rok do roku. Tym samym był to najniższy zanotowany miesięczny wynik od czasu lutego 2009 r.
Spadki przeładunków to efekt uderzenia COVID-19 w łańcuch dostaw. Pomimo bardzo dużego załamania, Port Los Angeles zapewnia, że wszystkie jego terminale pozostają operacyjne.

− Nasz łańcuch dostaw został poddany dwóm poważnym wstrząsom. Pierwszym była wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, a drugim pandemia COVID-19. Amerykańscy handlowcy i właściciele cargo wycofują zamówienia, ładunki są dużo mniejsze nawet pomimo tego, że chińskie fabryki zaczynają produkować więcej. W czasie kryzysu zdrowia publicznego globalny łańcuch dostaw czekają niepewne miesiące – mówi, cytowany w komunikacie, Gene Seroka, dyrektor wykonawczy Portu Los Angeles.Władze portu zapewniają równocześnie, że pozostają w stałym kontakcie z operatorami terminali i innymi interesariuszami zaangażowanymi. Port pilnuje, aby mieli oni potrzebne środki i warunki do zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Jeśli chodzi o import towarów, spadł on w marcu o 25,9 proc. w stosunku do ubiegłego roku i wyniósł 220,6 TEU. Eksport spadł o 23,8 proc. i wyniósł 121,1 TEU. Ogółem wolumen ładunków w marcu w Porcie Los Angeles wyniósł 449,6 TEU.

Port Los Angeles jest wiodącym portem w Amerycje Północnej pod względem wielkości kontenerów i wartości ładunków. W 2019 roku jego zysk wyniósł 276 mld dolarów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport