Partnerzy serwisu:

Przeładunki w Porcie Szczecin-Świnoujście lepsze o 6% niż przed rokiem

Leonard Dolecki 23.05.2018

Przeładunki w Porcie Szczecin-Świnoujście lepsze o 6% niż przed rokiem
fot. Port Szczecin
Zespół Morskich Portów Szczecin i Świnoujście obsłużył w ciągu pierwszych 4 miesięcy o 6% ładunku więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jak podaje ZMPSiŚ – rosną przeładunki węgla, rudy oraz drobnicy i ropy.
– Dwucyfrowy wynik na plusie mają węgiel, tj. w górę o 41% oraz inne masowe, w górę o 15%. Kolejne wzrosty notują: drobnica w górę o 7,2%, ruda na plusie o 3% oraz ropa lekko w górę o 0,2% – informuje Monika Woźniak-Lewandowska z zarządu portu.

Z kolei o połowę, w porównaniu do ub. roku, spadły przeładunki zbóż. Kontenery zanotowały nieznaczny, czteroprocentowy spadek.

W sumie w okresie styczeń-kwiecień przeładowano w portach Szczecin-Świnoujście 9,039 mln ton towarów, czyli o ok. 6% więcej niż w takim samym czasie roku ubiegłego. Taki sam wynik w zachodniopomorskim porcie osiągnięto w I kwartale 2018 roku.

Obecnie ZMPSiŚ jest w trakcie realizacji sześciu dużych projektów inwestycyjnych na sumę przekraczającą 1,5 mld złotych, a ukierunkowanych na modernizację, rozbudowę i rozwój infrastruktury portowej.

Rozwijana jest także infrastruktura dostępowa do portów, jak pogłębienie do 12,5 m toru wodnego Świnoujście-Szczecin, czy inwestycje w rozwój szlaków kolejowych, połączeń drogowych oraz użeglownienie Odrzańskiej Drogi Wodnej. Zakładanym efektem synergii tych działań będzie stały wzrost obsługiwanych towarów w portach Szczecin-Świnoujście.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Szczecin-Świnoujście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony