Partnerzy serwisu:

CUPT potwierdza. Przemysław Gorgol złożył rezygnację

ep. 06.03.2019

CUPT potwierdza. Przemysław Gorgol złożył rezygnację
fot. CUPT
Jak dowiedział się portal RynekInfrastruktury.pl, dotychczasowy szef Centrum Unijnych Projektów Transportowych – Przemysław Gorgol – złożył rezygnację z pełnionej funkcji. CUPT potwierdziło tę informację.
Przemysław Gorgol kierował jednostką zajmującą się funduszami unijnymi na projekty transportowe od marca 2016 roku. Na funkcję pełniącego obowiązki dyrektora CUPT powołał go minister Andrzej Adamczyk.

Do CUPT przyszedł jako osoba z doświadczeniem m.in. w doradztwie dla sektora publicznego, a także realizacji międzynarodowych projektów finansowanych przez Komisję Europejską. Miał doświadczenie w zakresie przygotowania planów inwestycyjnych i programów operacyjnych w ramach budżetów unijnych na lata 2007-2013 i 2014-2020. Pracował m.in. w dużych firmach doradczych oraz jako niezależny konsultant. Przed CUPT funduszami z Unii Europejskiej zajmował się także w strukturach Ministerstwa Infrastruktury.

Jednostka, którą kierował koordynuje wykorzystanie funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Programu Polska Wschodnia oraz Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF). Jednym z największych beneficjantów, z którymi współpracuje CUPT jest Generalna Dyrekcja Drog Krajowych i Autostrad. Należą do nich także PKP PLK czy samorządy, w tym duże miasta.

Programy prowadzone przez CUPT mają wartość przekraczającą 100 mld zł. Na koniec grudnia ub. roku zatwierdzone płatności we wszystkich programach obecnej perspektywie wynosiły blisko 32 mld zł.

W ramach największego PO IiŚ do końca roku podpisano umowy o dofinansowanie stanowiące łącznie ponad 78% całej wartości, a zatwierdzone płatności stanowiły 34%. Najsprawniej wykorzystanie funduszy szło w sektorze drogowym.

W PO Polska Wschodnia podpisane umowy opiewały na 96% całkowitej alokacji. Stan płatności wynosił 29% środków.

W ramach CEF wykorzystanie środków na koniec 2018 roku było na poziomie 16%.

Podczas odbywającego się w ub. tygodniu Forum Zmieniamy Polski Przemysł 2019 Przemysław Gorgol powiedział: - Na tę chwilę myślę, że nie ma zagrożenia niewykorzystaniem dostępnych pieniędzy unijnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony