Partnerzy serwisu:

Przetarg na dokumentację dla zachodniopomorskiej obwodnicy. Tym razem Złocieniec

mr 01.07.2020

Przetarg na dokumentację dla zachodniopomorskiej obwodnicy. Tym razem Złocieniec
fot. GDDKiA
GDDKiA poinformowała o rozpoczęciu procedury przetargowej związanej z opracowaniem dokumentacji dla obwodnicy Złocieńca w ciągu DK-20. Obwodnica Złocieńca to jedna z 9 nowych inwestycji, które powstaną w województwie zachodniopomorskim w ramach Programu budowy 100 obwodnic.  
To nowe zadanie, dla którego rozpoczynamy proces inwestycyjny W zakres przetargu wchodzi opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego wraz z raportem oddziaływania na środowisko oraz elementów koncepcji programowej wraz z wykonaniem badań podłoża. Dokumentacja ta pozwoli uzyskać decyzję środowiskową, w której zostanie wybrany przebieg inwestycji. Następnie badania podłoża i dalsze opracowania pozwolą na ogłoszenie przetargu na realizację w formule Projektuj i buduj, co jest przewidziane na 2023 rok. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2024-2028.

Obecnie droga krajowa nr 20 prowadzi przez centrum miasta. Problemem jest przejazd przez linię kolejową, przy którym znajdują się niekorzystnie usytuowane skrzyżowania DK-20. Powoduje to problemy z bezpieczeństwem ruchu drogowego i pieszego. Bieżące działania prowadzone we współpracy z PKP poprawiły warunki ruchu pieszego w tym rejonie, ale prawdziwym rozwiązaniem problemów komunikacyjnych w Złocieńcu będzie dopiero budowa obwodnicy w ciągu DK-20. Szacowana długość obwodnicy to 5 km.

W ramach programu obwodnicowego w województwie zachodniopomorskim powstanie łącznie 9 obwodnic: Będą to: obwodnica Człopa w ciągu drogi krajowej nr 22, obwodnica Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31, obwodnica Kołbaskowa w ciągu drogi krajowej nr 13, obwodnica Rusinowa w ciągu DK-22, Stargardu w ciągu DK-20, Szczecinka (DK-20), Szwecji (DK-22), Wałcza (DK-22) oraz obwodnica Złocieńca w ciągu DK-20.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony