Partnerzy serwisu:

Przetarg na III etap przekopu Mierzei Wiślanej jeszcze w tym roku

Jakub Madrjas 01.07.2021

Przetarg na III etap przekopu Mierzei Wiślanej jeszcze w tym roku
Fot. Kancelaria Prezydenta
Prezydent i Premier wizytowali dziś przekop Mierzei Wiślanej. Padła zapowiedź III etapu inwestycji.
Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawicki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Andrzej Horała przebywali dziś z wizytą na terenie przekopu Mierzei Wiślanej, koło Kątów Rybackich, gdzie trwa budowa kanału żeglugowego. – Przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja, która wzmacnia suwerenność Rzeczypospolitej; to najważniejsza jej rola, żebyśmy nie musieli pytać sąsiadów, czy możemy wpłynąć na wody Zalewu Wiślanego i do portu w Elblągu – powiedział prezydent Duda.

Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że postęp realizacji inwestycji jest bardzo widoczny. – Widać, że wszystkie prace biegną w terminie; że tak jak zapowiadano, do przyszłego roku pierwsze jednostki będą mogły przepłynąć kanałem, a do 2023 r. ta inwestycja będzie w pełni zakończona – ocenił. – Byliśmy tutaj z Premierem nieco ponad rok temu; widać, jak ogromny nastąpił w międzyczasie progres – dodał. Zakończenie prac i oddanie kanału do użytkowania planowane jest na 2022 rok.

Warto przypomnieć, że najpierw wydłużył się planowany okres realizacji kontrowersyjnej inwestycji, a następnie - drastycznie wzrosły jej koszty. Dziś Kancelaria Premiera zapowiedziała, że w IV kwartale 2021 r. zostanie ogłoszony przetarg na III etap inwestycji, a czas jego realizacji wyniesie 15 miesięcy. W ramach III etapu inwestycji wykonane zostaną roboty pogłębiarskie na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg.

20 kwietnia  podpisano umowę z wykonawcą II etapu inwestycji, którego zakres obejmuje przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg. Z kolei w ramach pierwszego etapu powstały już dwa mosty, kończy się też ważny etap prac przy sztucznej wyspie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony