Partnerzy serwisu:

Przetarg na nowy dworzec w Oświęcimiu jeszcze w tym roku

Jakub Madrjas 01.07.2015

Przetarg na nowy dworzec w Oświęcimiu jeszcze w tym roku
fot. Tiia Monto, lic. CC BY-SA 3.0
W Mławie, Ciechanowie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich trwają prace związane z budową innowacyjnych dworców systemowych. PKP SA zastanawia się już nad kolejnymi lokalizacjami. Jedną z nich jest Oświęcim.
Innowacyjne dworce systemowe to pilotażowy projekt PKP SA, który zakłada wyburzenie dotychczasowych obiektów i postawienie w ich miejscu nowych, mniejszych i ekologicznych dworców. Budynki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w rozwiązania zmniejszające koszty eksploatacji.

Dworce systemowe w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich zostaną oddane do użytku w III kwartale br. Opóźniona jest budowa dworca w Ciechanowie ze względu na zawirowania związane z przetargiem. – Już w tej chwili widzimy, że założenia projektu pilotażowego zostaną prawdopodobnie wypełnione w stu procentach – przyznaje Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

Jarosław Bator zapowiedział, że kolejną lokalizacją dla Innowacyjnego Dworca Systemowego będzie Oświęcim. Przetarg na jego budowę zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.

O planach dworcowych PKP SA w nowej perspektywie unijnej przeczytaj na portalu Monitor.

 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony