Partnerzy serwisu:

Przetarg na projekt S1 w Dąbrowie Górniczej po raz trzeci

Leonard Dolecki 13.06.2019

Przetarg na projekt S1 w Dąbrowie Górniczej po raz trzeci
fot. GDDKiA
Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosił przetarg na opracowanie projektu dla budowy drogi ekspresowej S1 w Dąbrowie Górniczej. Jest to trzecie podejście do znalezienia wykonawcy tej inwestycji.
Zadaniem wykonawcy będzie wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie potrzebnych decyzji administracyjnych, następnie wspierania zamawiającego na etapie przetargu na roboty budowlane i pełnienie nadzoru autorskiego nad wykonaniem robót w okresie ich realizacji oraz gwarancji. W sumie cały okres realizacji zamówienia oszacowano na 107 miesięcy.

Odcinek objęty projektowaniem i planowany do przebudowy liczy niecałe 3 km. W ramach planowanej inwestycji konstrukcja jezdni ma być dostosowana do obciążenia 115 kN/oś. Do tych samych obciążeń mają być dostosowane obiekty inżynierskie w ciągu trasy.

View Larger Map

Obecnie droga, która ma klasę techniczną S nie spełnia wszystkich parametrów wymaganych dla trasy ekspresowej. Chodzi m.in. o odpowiednią widoczność, spadki podłużne, szerokość pasów awaryjnych, czy długość pasów włączania i wyłączania.

Jest to trzecie podejście GDDKiA do znalezienia firmy, która podejmie się realizacji tego zadania. Pierwszy przetarg ruszył w czerwcu 2018 roku, a oferty, które otrzymał w jego ramach inwestor mieściły się w zakresie cenowym od 1,104 a 2,458 mln zł przy budżecie zamawiającego 610 tys. zł. Z tego powodu postępowanie zostało unieważnione we wrześniu 2018 roku.

Następnie, w lutym br. Generalna Dyrekcja ogłosiła kolejny przetarg. Tym razem oferty mieściły się w przedziale 1,360 – 1,660 mln zł przy budżecie 800 tys. zł. Postępowanie znowu zostało unieważnione.

Według planu zamawiający tym razem planuje przeznaczyć na realizację zadania 1,387 mln zł. Co po wcześniejszych przetargach może oznaczać, że tym razem uda się znaleźć wykonawcę, chyba, że ceny znowu wzrosną.

Otwarcie ofert ma nastąpić 17 lipca br. Podczas ich oceny zamawiający będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (40%).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony