Partner serwisu

Przetarg na S6 Słupsk – Lębork ogłoszony

Edyta Wsół 24.09.2015

Przetarg na S6 Słupsk – Lębork ogłoszony
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku ogłosiła przetarg w formule „projektuj i buduj” na wykonanie drogi ekspresowej S6 między Słupskiem i Lęborkiem. Trasa będzie miała w sumie 50 km i podzielono ją na dwa zadania.
Obwodnica Słupska z drugą nitką

Jedno z zadań obejmuje budowę drugiej jezdni obwodnicy Słupska. Druga jezdnia zostanie dobudowana na odcinkach między węzłami. W sumie będą to trzy odcinki o długości około 9,5 km. Ponadto powstanie most nad rzeką Słupią oraz pozostałe obiekty mostowe pod drugą jezdnię obwodnicy.

S6 dotrze do Lęborka

Drugi przetarg obejmuje budowę drogi S6 od końca obwodnicy Słupska do węzła Leśnice pod Lęborkiem. Zadanie to podzielono na trzy części: Słupsk – Bobrowniki, Bobrowniki – Skórowo oraz Skórowo – Leśnice.

Zakres prac

Wzdłuż planowanej drogi ekspresowej S6 powstanie pięć węzłów drogowych: Budy, Bobrowniki, Rzechcino, Skórowo i Leśnice. Przy każdej jezdni powstaną też Miejsca Obsługi Podróżnych, a w sumie będą to trzy MOP-y na nitkę. Projekt zakłada powstanie 65 obiektów drogowych, w tym przejść dla zwierząt, mostów i wiaduktów drogowych.

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze.

 

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony