Partner serwisu

Przetarg na S7 Warszawa – Grójec ogłoszony

Edyta Wsół 21.09.2015

Przetarg na S7 Warszawa – Grójec ogłoszony
Jeden z najbardziej oczekiwanych przetargów został ogłoszony – GDDKiA poszukuje wykonawcy projektu i budowy drogi ekspresowej S7, która połączy Warszawę z Grójcem. Zadanie podzielono na trzy części.
Ponad 29 km nowej drogi

Pierwsze obejmuje realizację odcinka Lotnisko – Lesznowola o długości około 6,64 km. Drugi odcinek będzie miał około 14,8 km długości i pobiegnie od Lesznowoli do węzła Tarczyn Północ. Zadanie trzecie to odcinek Tarczyn Północ – początek obwodnicy Grójca o długości około 7,9 km.

Do zadań wykonawców będzie należało zaprojektowanie inwestycji, opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie wszelkich uzgodnień i zezwoleń. Następnie należy wykonać drogę ekspresową z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą. W ostatnim etapie wykonawca będzie musiał opracować dokumentację powykonawczą oraz uzyskać decyzje administracyjne zezwalające na użytkowanie nowej trasy.

Procedury przetargowe

Na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu GDDKiA czeka do 26 października 2015 roku i będzie to pierwszy etap postępowania. Następnie zamawiający sprawdzi wnioski i w drugim etapie wyśle do wybranych firm zaproszenia do składania ofert cenowych.

Złożone oferty będą oceniane pod względem trzech kryteriów. Będzie to cena, okres gwarancji i termin realizacji. W przypadku pierwszego, będzie ono w 90% decydowało o wyborze najkorzystniejszej oferty, na pozostałe dwa przypada po 5%. Zamawiający wymaga, by zadanie zostało zrealizowane maksymalnie w ciągu 37 miesięcy (do czasu robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych, natomiast do prac projektowych tak).

Budowa jeszcze niedawno niepewna

Na początku września Dariusz Brzostek z inicjatywy „Tak dla S7” mówił portalowi „RynekInfrastruktury.pl”, że wpisanie drogi S7 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 to dobra informacja, jednak do tej pory padło wiele obietnic związanych z budową trasy, jednak żadnej nie udało się spełnić.

Ogłoszenie przetargu to znak, że zabiegi o realizacje inwestycji dobiegają końca i teraz przyjdzie nam czekać na wybór wykonawcy inwestycji, której powstanie jest już pewne i realne. – Podwarszawscy kierowcy nie będą tracili kilku godzin dziennie na dojazd do pracy w Warszawie i powrót do domu, kierowcy jadący z południa na północ nie będą blokowali ulicy Puławskiej i innych stołecznych arterii – mówił niedawno o zaletach drogi portalowi „RynekInfrastruktury.pl” przedstawiciel Inicjatywy „Tak dla S7”.


Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budowa wylotówek z Warszawy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony