Partner serwisu

Przetarg w sprawie kolejnej obwodnicy w pomorskim

Redakcja 26.11.2020

Przetarg w sprawie kolejnej obwodnicy w pomorskim
fot. Gogole Maps
GDDKiA zamawia dokumentację dla obwodnicy Sztumu. Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wysłane zostało właśnie ogłoszenie o przetargu na przygotowanie dokumentacji. Projekt będzie realizowany w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.
W ramach ogłaszanego przetargu do wykonania jest koncepcja programowa (wraz z wariantowaniem przebiegów), materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (wraz z jej uzyskaniem) oraz projekt budowlany wraz z materiałami do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Obwodnica Sztumu powstanie w ciągu drogi krajowej nr 55. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa, odciążenie trasy przez miasto i zwiększenie płynności ruchu. Obecnie w mieście ruch lokalny nakłada się na ruch tranzytowy, co jest przyczyną zatorów drogowych.

Nowa trasa będzie droga klasy GP z jednym pasem ruchu w każdą stronę bądź naprzemiennie dwa w jedną i jeden w drugą, czyli tzw. 2+1. O tym zdecydują analizy.

Obwodnica będzie miała ok. 6 km długości. W ramach inwestycji powstaną trzy skrzyżowania oraz infrastruktura towarzysząca.

To jedna z pięciu obwodnic, które powstaną w województwie pomorskim w ramach Programu budowy 100 obwodnic.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony