Partnerzy serwisu:

Przetargi na nadzór nad realizacją KSZR ogłoszone

inf. pras. 30.06.2019

Przetargi na nadzór nad realizacją KSZR ogłoszone
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi postępowania przetargowe na wybór wykonawców usług nadzoru inwestorskiego nad realizacją czterech Regionalnych Projektów Wdrożeniowych w ramach Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem Drogowym na sieci TEN-T Etap 1. Teraz ruszyło postępowanie na nadzór prac nad systemem.
W ramach ogłoszonych postępowań GDDKiA poszukuje nadzorców realizacji zadań:
  • „Regionalny Projekt Wdrożeniowy – Krajowy System Zarządzania Ruchem Drogowym na Sieci TEN-T Etap 1 w Oddziałach GDDKiA we Wrocławiu i w Opolu - drogi A4 i A8 oraz CZR Wrocław / Widawa”,
  • „Regionalny Projekt Wdrożeniowy – Krajowy System Zarządzania Ruchem Drogowym na sieci TEN-T Etap 1 w Oddziale GDDKiA w Katowicach - drogi A1, A4, S1 i DK1 oraz CZR w Zabrzu-Kończycach”,,
  • „Regionalny Projekt Wdrożeniowy – Krajowy System Zarządzania Ruchem Drogowym na sieci TEN-T Etap 1 w Oddziale GDDKiA w Gdańsku i Olsztynie - drogi S6 i S7 oraz CZR Dworek”,
  • „Regionalny Projekt Wdrożeniowy – Krajowy System Zarządzania Ruchem Drogowym na sieci TEN-T Etap 1 w Oddziale GDDKiA w Łodzi – drogi A1 i A2 oraz CZR Stryków”.
Ponadto, obecnie trwa procedura wyboru wykonawców Regionalnych Projektów Wdrożeniowych, którzy zaprojektują, dostarczą, a następnie wdrożą w pasie drogowym moduły rozproszone oraz zintegrują je z Systemem Centralnym KSZR. Wykonawcy w ramach każdego z projektów regionalnych mają też za zadanie zaprojektować i wykonać roboty budowlane związane z dostosowaniem budynków przeznaczonych na regionalne Centra Zarządzania Ruchem. Przedmiotem zamówienia są ponadto usługi rozwoju oraz wsparcia i utrzymania systemu.

Równolegle prowadzone jest postępowanie na wybór wykonawcy kluczowego Centralnego Projektu Wdrożeniowego, w ramach którego opracowane zostanie oprogramowanie centralne wraz niezbędną infrastrukturą sprzętową, które będzie sterować całością systemu.

Jak podaje GDDKiA – projekt Krajowy System Zarządzania Ruchem Drogowym na sieci TEN-T – etap I obejmie niemal jedną trzecią dróg wchodzących na terenie Polski w skład europejskiej sieci bazowej TEN-T. Łącznie to ponad 1100 km. Zintegrowany system zarządzania ruchem zapewni płynną i bezpieczniejszą jazdę na polskich drogach.

Dofinansowanie ze środków UE

Projekt KSZRD uzyskał dofinansowanie w kwocie ponad 123 mln euro z środków unijnych w ramach Instrumentu „Łącząc Europę”. Jest on prowadzony pod nadzorem Komisji Europejskiej poprzez agencję wykonawczą INEA. Na poziomie krajowym nadzór sprawuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony