Partnerzy serwisu:

Przetargi na podlaską Via Baltica w połowie roku

Elżbieta Pałys 11.04.2016

Przetargi na podlaską Via Baltica w połowie roku
fot. dharder, morguefile.com
Do połowy roku ma być gotowa dokumentacja związana z przygotowaniem odcinka Via Baltica, czyli drogi S 61 w województwie podlaskim – informuje Polska Agencja Prasowa.
Chodzi o 86 km w siedmiu odcinkach od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna oraz fragment drogi od Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku (ok. 24 km). Jak poinformował PAP dyrektor GDDKiA Jerzy Doroszkiewicz, obecnie trwają spotkania Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych dla części projektów. GDDKiA ma być gotowa do ogłaszania przetargów w połowie roku.

Najwcześniej będzie to możliwe w przypadku drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna (jedna jezdnia została oddana pod koniec 2015 roku) oraz drogi na odcinku z Suwałk do Budziska. To dzięki temu, że odcinki te są objęte umową o dofinansowanie w ramach CEF. Potwierdzenie finansowania jest warunkiem ogłoszenia przetargu.

Odcinek Suwałki-Budzisko ma być gotowy do 2020 r. Będzie wykonany w technologii betonowej. Do inwestora trafił właśnie projekt budowlany dotyczący obwodnicy Suwałk, która będzie częścią Via Baltici. Przedłożył go firma Budimex. Jak informuje PAP, w lipcu ma być złożony wniosek o wydanie zrid-u dla tej inwestycji, co oznaczałoby, ze w 2017 roku mogłaby ruszyć budowa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony