Partnerzy serwisu:

Przez Szczecinek objazdem. Budują obwodnicę

inf. pras. 24.04.2019

Przez Szczecinek objazdem. Budują obwodnicę
fot. GDDKiA
W związku z budową obwodnicy w ciągu drogi S11 został wprowadzony objazd dla kierowców jadących DK-20 przez Szczecinek. Zmiany wynikają z kolejnego etapu prac przy budowie obwodnicy w ciągu S11. Potrwają 3 miesiące.
Objazd został wyznaczony przez drogę wspomagającą i jezdnie obwodnicy do północnego ronda obwodnicy, a następnie DK11 z powrotem do miasta – poinformowała GDDKiA oddział w Szczecinie.

Objazd ma długość prawie 8 kilometrów. Powodem objazdu jest budowa wiaduktów w ciągu DK-20 nad linią kolejową i obwodnicą, ze względu na zagospodarowanie terenu (położony obok cmentarz) nie mogła powstać droga objazdowa przy budowanym wiadukcie, a położona obok linia kolejowa blokuje możliwość skrócenia objazdu.

Dla ruchu pieszego i rowerowego została zapewniona możliwość komunikacji przy budowanych wiaduktach. Utrudnienia z tym związane mają potrwać minimum 3 miesiące.

 

– Kierowcy jadący od strony Białego Boru muszą przed budowanym węzłem Szczecinek Śródmieście zjechać z DK-20 w kierunku północnym i przez odcinek drogi wspomagającej biegnącej wzdłuż budowanej obwodnicy oraz jezdni wschodniej budowanej obwodnicy dojechać do początkowego ronda obwodnicy od strony Koszalina, a następnie wrócić do miasta ul. Koszalińską i Narutowicza – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiej GDDKiA.

Kierowcy jadący od strony Drawska Pomorskiego muszą na rondzie łączącym DK-11 i DK-20 pojechać prosto (na Koszalin) i na rondzie północnym budowanej obwodnicy skręcić w pierwszy zjazd na jezdnię obwodnicy i dalej drogą wspomagającą dojechać do DK-20 (ul. Słupska).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony