Partnerzy serwisu:

Pułtusk – tu będzie kolejna obwodnica na Mazowszu

inf. pras. 30.11.2020

Pułtusk – tu będzie kolejna obwodnica na Mazowszu
Fot. Google Maps
Rozpoczynają się poszukiwania firmy, która wybuduje obwodnicę Pułtuska w ciągu DK-61 wraz z korektą przebiegu DK-57. Ogłoszenie o przetargu zostało wysłane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
– Mieszkańcy Pułtuska od lat zabiegają o budowę obwodnicy swojego miasta. Dzięki rządowemu Programowi budowy 100 obwodnic ich dążenia stają się rzeczywistością. Dzięki nowej obwodnicy w Pułtusku zwiększy się poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego, a zmniejszy zanieczyszczenie powietrza – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

– Pułtusk nareszcie odetchnie od natłoku samochodów, który codziennie przejeżdża przez środek miasta. Dziś wysłaliśmy do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na wybór wykonawcy, który zaprojektuje, a potem wybuduje 20 kilometrów nowej trasy. Będzie to droga ruchu głównego przyspieszonego z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu. Wyposażona zostanie w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego – wskazał Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

20 kilometrów nowej drogi GDDKiA

Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa blisko 20 km trasy. Złoży się na nią ok. 16,8 km nowego fragmentu drogi w ciągu DK61 omijającego Pułtusk po zachodniej stronie oraz blisko 3 km drogi krajowej nr 57 poprowadzonej nowym śladem i omijającej Kleszewo oraz Przemiarowo.

Wyprowadzimy ruch tranzytowy z Pułtuska

Obwodnica o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu na całej długości będzie posiadała parametry ruchu głównego przyspieszonego (GP). Wybudowane zostaną również węzły drogowe Kacice, Pułtusk Południe, Pułtusk Północ oraz Lipa – na rozwidleniu DK61 i DK57. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, obiekty inżynierskie, chodniki, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Obwodnica wyprowadzi przede wszystkim uciążliwy tranzyt z miasta. Średni dobowy ruch na przejściu przez Pułtusk wynosi ok. 18 tys. pojazdów na dobę.

Realizujemy Program budowy 100 obwodnic

Obwodnica Pułtuska to jedna z dziewięciu obwodnic w województwie mazowieckim ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W przygotowaniu jest jeszcze osiem obwodnic: Ciechanowa, Łącka, Ostrołęki, Lipska, Siedlec, Skaryszewa, Sokołowa Podlaskiego i Zwolenia.

W przypadku obwodnicy Lipska jesteśmy na końcowym etapie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje drogę. Dla sześciu kolejnych trwa proces projektowy związany z przygotowaniem Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. W zakresie obwodnicy Ciechanowa przygotowywane są dokumenty do ogłoszenia przetargu na wybór firmy, która wykona dokumentację projektową wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony