Partnerzy serwisu:

Radom bierze się za drugi etap Trasy N-S

Elżbieta Pałys 15.04.2019

Radom bierze się za drugi etap Trasy N-S
Fot. Google Maps
Pierwszy etap Trasy N-S w Radomiu jest w budowie od czerwca ub. roku. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji właśnie ogłosił przetarg na drugi etap trasy. Do 29 maja będą przyjmowane oferty od wykonawców.
Tym razem chodzi o odcinek od ul. Żakowickiej do projektowanego przedłużenia ul. Czarnoleskiej.

Ma to być droga klasy Z łącząca wybudowany węzeł Młodzianowska - Czarna (w rejonie ulicy Żakowickiej – Młodzianowskiej) z etapem III Obwodnicy Południowej Miasta Radomia (w pobliżu ulicy Czarnoleskiej).Wyświetl większą mapę,/center>
Wraz z drogą powstać ma ciąg pieszo-rowerowy, ciągi pieszo-jezdne, oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz skrzyżowaniami z ulicami: Żakowicką i Wjazdową.

Dzięki realizacji tej inwestycji powstać ma połączenie komunikacyjne pomiędzy południową obwodnicą a śródmieściem, omijające zabudowę mieszkaniową osiedla Południe oraz dzielnicy Żakowice.

Od czerwca ubiegłego roku w budowie jest fragment radomskiej trasy N-S objęty I etapem inwestycji. To odcinek od ronda Mikołajczyka do ulicy Szklanej. W ramach zadania powstaje m.in. węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego oraz bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. 

Cała trasa (w sumie 3 etapy) ma mieć ok. 5 km długości. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony