Partnerzy serwisu:

Radom: Czesi już odlecieli, w planach kolejne inwestycje i zapowiedzi uruchomienia nowej siatki

Justyna Urbaniak 22.02.2016

Radom: Czesi już odlecieli, w planach kolejne inwestycje i zapowiedzi uruchomienia nowej siatki
fot. Port Lotniczy Radom
Dziś ostatni wylot z Radomia. Linie Czech Airlines rezygnują ze współpracy z radomskim lotniskiem, ale sami przedstawiciele portu nie kryją, że być może wkrótce na lotnisku pojawi się nowa linia. Ogłoszenie nowej siatki połączeń planowane jest na piątek.
Póki co na temat nowego przewoźnika na radomskim lotnisku nie wiadomo wiele więcej. Port zapowiedział jedynie konferencję na piątek, podczas której planuje ogłosić nową siatkę połączeń.

W przyszłym tygodniu radni ponownie będą dyskutować o planach na przyszłość dla lotniska, które od początku swojej działalności boryka się z poważnymi problemami. Jednym z podstawowych jest ten, że nikt nie chce z niego latać. Zdaniem samych przedstawicieli lotniska, głównym powodem braku zainteresowania ze strony linii lotniczych jest niewystarczająca infrastruktura, dlatego w planach jest już rozbudowa lotniska.

Chodzi m.in. o przedłużenie drogi startowej czy budowę nowej płyty postojowej. Całość miałaby pochłonąć nawet 100 mln zł. Do połowy lutego miała zostać wydana zgoda na zezwolenie na budowę tych obiektów od wojewody mazowieckiego. Ta została wydana w ostatnich dniach – ale nie dotycząca przedłużenia pasa, lecz budowy stacji paliw wraz z drogą manewrowania dla małych samolotów.

To infrastruktura przewidziana typowo pod ruch General Aviation. Budowa stacji paliw na Sadkowie ma kosztować kilkaset tysięcy złotych. Spółka ma na ten cel zabezpieczone pieniądze. Pozostałe wnioski o pozwolenie na remont i wydłużenie o pół kilometra drogi startowej oraz budowę instalacji są na etapie uzupełniania dokumentów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony