Partnerzy serwisu:

Radom. Drugi etap Trasy N-S już wkrótce

Przemysław Farsewicz 21.08.2019

Radom. Drugi etap Trasy N-S już wkrótce
fot. Google Maps
Pierwszy etap Trasy N-S w Radomiu jest w budowie od czerwca 2018 roku. Teraz rozpoczną się prace na drugim odcinku od ul. Żakowickiej do projektowanego przedłużenia ul. Czarnoleskiej. Za tydzień ma zostać podpisana umowa.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji poinformował, że oferta firmy Strabag została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na budowę w Radomiu drugiego odcinka trasy N-S. Zamawiający poinformował, że 27 sierpnia zostanie podpisana umowa.

Tym razem chodzi o odcinek od ul. Żakowickiej do projektowanego przedłużenia ul. Czarnoleskiej. Ma to być droga klasy Z łącząca wybudowany węzeł Młodzianowska - Czarna (w rejonie ulicy Żakowickiej – Młodzianowskiej) z etapem III Obwodnicy Południowej Miasta Radomia (w pobliżu ulicy Czarnoleskiej). Wraz z drogą powstać ma ciąg pieszo-rowerowy, ciągi pieszo-jezdne, oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz skrzyżowaniami z ulicami: Żakowicką i Wjazdową. Dzięki realizacji tej inwestycji powstać ma połączenie komunikacyjne pomiędzy południową obwodnicą a śródmieściem, omijające zabudowę mieszkaniową osiedla Południe oraz dzielnicy Żakowice.

Drugi odcinek trasy N-S w Radomiu będzie mieć około 1,5 km długości. Firma Strabag oszacowała koszt budowy na ponad 26,4 mln zł. Tymczasem miasto na realizację tej inwestycji przygotowało 28 mln zł. Nowy odcinek trasy N-S ma być gotowy do 30 września 2021 r. Firma udzieli 7 lat gwarancji.

Od czerwca ubiegłego roku w budowie jest fragment radomskiej trasy N-S objęty I etapem inwestycji. To odcinek od ronda Mikołajczyka do ulicy Szklanej. W ramach zadania powstaje m.in. węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego oraz bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Cała trasa (w sumie 3 etapy) ma mieć ok. 5 km długości.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony