Partner serwisu

Radom. Będą nowy wiadukt oraz peron na drodze do lotniska

Elżbieta Pałys 24.06.2022

Radom. Będą nowy wiadukt oraz peron na drodze do lotniska
fot. Google Maps
Ruszył przetarg na przebudowę wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Żeromskiego w Radomiu. Razem z obiektem będzie przebudowany także peron. Wykonawca będzie musiał przyspieszyć z wykonaniem prac na kierunku do lotniska - to inwestycja ważna dla przyszłych pasażerów. 
Postępowanie ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, ale w sumie zadanie będzie sfinansowane przez dwa podmioty: miasto oraz PKP Polskie Linie Kolejowe.

Samorząd odpowiada za przebudowę wiaduktu nad torami. W praktyce zadanie będzie polegało na rozbiórce istniejącego w tym miejscu obiektu i budowie dwóch nowych wiaduktów o długości ok. 290 m. Każdy z obiektów będzie miał da pasy ruchu i zostanie wyposażony w 5-metrowy ciąg pieszo-rowerowy.

Na wiaduktach powstaną także przystanki autobusowe. W planie są zarówno ruchome schody (stałe również), jak i winda.

W ramach tego zadania powstanie także wykonane połączenie ul. Średniej z ul. Metalową.

Ważnym zastrzeżeniem inwestora jest konieczność prowadzenia prac w taki sposób, żeby wiadukt w kierunku lotniska (południowy) został oddany do użytkowania w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Tymczasowo ma być po nim prowadzony ruch dwukierunkowy.

W tym samym czasie ma być także budowany peron przy wiadukcie ul. Żeromskiego w Radomiu. Tę część zadania sfinansuje PKP PLK.

Peron ma mieć 300 m długości, jest przewidziany jako dwukrawędziowy posadowiony na palach trakcyjnych na podkonstrukcji z belek żelbetowych prefabrykowanych i monolitycznych.

Będzie miał zadaszenie o konstrukcji stalowej, szklonej, przykrytej blachą trapezową.

Całe zadanie ma być zrealizowane w ciągu 24 miesięcy. Oferty w przetargu będą składane do 2 sierpnia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony