Partnerzy serwisu:

Radom wybrał najkorzystniejszą ofertę na przebudowę DK-9 i DK-12

Leonard Dolecki 14.06.2018

Radom wybrał najkorzystniejszą ofertę na przebudowę DK-9 i DK-12
fot. JoshuaDavisPhotography, commons.wikimedia.org, CCA
Oferta konsorcjum firm Budromost-Starachowice i Mosty-Łódź została uznana za najkorzystniejszą przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu w przetargu na przebudowę odcinków ulic Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. Wartość tej propozycji to ponad 137 mln zł.
W przetargu na rozbudowę ulic w ciągu dróg krajowych nr 9 i 12 w Radomiu wystartowało pięć podmiotów. Były to od firmy: Budimex (185,150 mln zł) i Strabag (185,150 mln zł), a także konsorcja: PBDiM i PRD (151,299 mln zł), Budromost-Starachowice i Mosty-Łódź (137,527 mln zł) oraz Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones (181,645 mln zł). Wszyscy oferenci zaproponowali 7-letni okres gwarancji.

Za najkorzystniejszą z nich MZDiK w Radomiu uznał tą pochodzącą od konsorcjum Budromost-Starachowice i Mosty-Łódź. Niemniej jednak, przewyższa ona budżet inwestora równy 115,5 mln zł. Zamawiający przy ocenie ofert kierował się takimi kryteriami jak : cena (60%) oraz okres gwarancji jakości i rękojmi za wady na wykonane roboty (40%).

Wyświetl większą mapę

Przedsięwzięcie został podzielone na cztery etapy. Pierwszy dotyczy ulicy Stanisława Żółkiewskiego (DK-9) na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej. Drugi przewiduje prace na ulicy Wojska Polskiego (DK-12). Trzeci zakłada roboty na ulicy Zwolińskiego (DK-12). Ostatnia część dotyczy ulicy Grzecznarowskiego od ul. Białej do ul. Wojska Polskiego wraz z rondem.

Zakres zamówienia: przebudowa drogi na odcinku długości 5,7 km. Według przewidywań infrastruktura ma być gotowa do końca września 2020 roku.

Projekt jest zlokalizowany we wschodniej części miasta. Dzięki jego realizacji poprawi się m.in. dostęp do lokalnego lotniska. Całość robót będzie realizowana bez zamykania ruchu na odcinkach ulic objętych przebudową.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony