Partnerzy serwisu:

Rafał Weber nowym wiceministrem od dróg

ep. 04.04.2019

Rafał Weber nowym wiceministrem od dróg
fot. MI
Poznaliśmy następcę Marka Chodkiewicza. Dziś Prezes Rady Ministrów na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury powołał Rafała Webera.  
Rafał Weber z wykształcenia jest prawnikiem. W 2015 roku został posłem PiS z okręgu rzeszowskiego. Od początku kadencji był członkiem sejmowej Komisji Infrastruktury, zasiadał też w Komisji Obrony Narodowej.

Zanim trafił do Sejmu pracował m.in. jako dyrektor w biurze europosła Tomasza Poręby (zaangażowanego m.in. w działania na rzecz trasy Via Carpatia), był też wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Nowy wiceminister ma także doświadczenie samorządowe. W latach 2010-2014 oraz 2014-2015 był radnym Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Rafał Weber z wykształcenia jest prawnikiem. Jak poinformowało ministerstwo, ukończył Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz Wyższą Szkołę Humanistyczno-Przyrodniczą w Sandomierzu.

Wakat na stanowisku wiceministra w resorcie infrastruktury powstał po tym, jak dotychczasowy podsekretarz stanu – Marek Chodkiewicz – zdecydował o przejściu na emeryturę. W ten sposób zakończył pełnienie funkcji, którą sprawował od października 2017 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony