Partner serwisu

Rekordowa liczba odprawionych na granicy polsko-ukraińskiej

ep. 27.02.2022

Rekordowa liczba odprawionych na granicy polsko-ukraińskiej
fot. Straż Graniczna/Twitter
Wczoraj Straż Graniczna odprawiła rekordową liczbę osób – w sumie 88,4 tys., z tego 77,3 tys. na kierunku wjazdowym. Od początku konfliktu zbrojnego na wszystkich przejściach granicznych odprawionych zostało 187,8 tys. osób. Do Polski wjechało ponad 156 tys. osób. 
Wraz z ruchem na granicy obserwowany jest także większy ruch na drogach łączących z przejściami granicznymi. – Służby drogowe GDDKiA prowadzą bieżący monitoring natężenia ruchu na dojeździe do przejść granicznych, aby w przypadku jego znacznego zwiększenia jak najszybciej reagować – zapewnia lubelski Oddział Dyrekcji.

Pierwszej doby konfliktu zbrojnego na Ukrainie polska Straż Graniczna odprawiła 29 tys. osób na kierunku wjazdowym, na ponad 9,2 tys. wyjechało w stronę Ukrainy. Kolejnej doby (5 lutego) do Polski wjechało 47,5 tys. osób, w przeciwną stronę funkcjonariusze odprawili ok. 9,8 tys. podróżnych. 

Po stronie polskiej w gotowości są punkty pomocowe przy granicach, zorganizowane jest także wsparcie na terenie wszystkich województw.

Większy ruch na samych przejściach granicznych, przenosi się na drogi. – Obserwujemy częściowo zwiększony ruch pojazdów, głównie osobowych – przyznaje Marta Kowalska z GDDKiA Oddział w Lublinie.

W piątek lubelscy drogowcy, na wniosek Straży Granicznej, zdemontowali bariery energochłonne w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia granicznego w Hrebennem na DK-17. Celem było umożliwienie zawrócenie samochodom ciężarowym, które zdecydowałyby się zrezygnować z wjazdu na Ukrainę.

Z kolei na wniosek samorządów i w ramach wsparcia tych jednostek, drogowcy ustawiają przenośne kabiny sanitarne w sąsiedztwie przejścia granicznego Zosin.

– Służby drogowe GDDKiA prowadzą bieżący monitoring natężenia ruchu na dojeździe do przejść granicznych, aby w przypadku jego znacznego zwiększenia jak najszybciej reagować – informuje lubelska GDDKiA. Monitoring na dojeździe do przejść granicznych prowadzony jest także przez weekend, tak aby w przypadku konieczności podjęcia działań w ramach swoich kompetencji reagować.

– Jesteśmy w bieżącym kontakcie ze Strażą Graniczną i współpracujemy w oparciu o obowiązujące procedury – zapewnia lubelska GDDKiA. Na bieżąco, we współpracy ze Strażą Graniczną jest także rzeszowski oddział drogowej dyrekcji.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony