Partnerzy serwisu:

Roboty bitumiczne na skarżyskiej S7 coraz bliżej finału

ep. 17.10.2019

Roboty bitumiczne na skarżyskiej S7 coraz bliżej finału
fot. GDDKiA Kielce
Na odcinkach stanowiących łącznie 2/3 ciągu głównego powstającej S7 koło Skarżyska-Kamiennej jest już ostatnia warstwa nawierzchni. Wykonawca kontynuuje roboty bitumiczne także na obiektach mostowych.
O postępach robót przy granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Na blisko 8-kilometrowym odcinku od granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego do węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku-Kamiennej postępują roboty bitumiczne. Wykonawca kontynuuje układanie warstwy ścieralnej nawierzchni SMA na ciągu głównym. Ma to na celu zapewnienie przejezdności jeszcze przed końcem tego roku. – Podstawowym warunkiem tempa robót jest teraz dobra pogoda – mówi Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowa kieleckiej GDDKiA.

Po ułożeniu nawierzchni konieczne będą jeszcze między innymi roboty wykończeniowe, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu i ekranów akustycznych, wykonanie oznakowania. Wykonawca – Budimex – na wszystkie prace ma czas do maja 2020 roku.

To ostatni budowany odcinek ekspresowej siódemki na terenie województwa świętokrzyskiego. Powstaje tam droga z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz dwa węzły drogowe: Skarżysko Kamienna Północ i Skarżysko Kamienna Zachód.

Wykonawca ma za zadanie wybudować także obiekty inżynierskie, m.in.: mosty, wiadukty drogowe i przejścia dla zwierząt.

Droga skróci przejazd na trasie między Warszawa a Kielcami i Krakowem.

PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony