Partnerzy serwisu:

Rośnie łuk na wiadukcie Biskupia Górka

Magdalena Romanowska 05.05.2020

Rośnie łuk na wiadukcie Biskupia Górka
fot. DRMG
W nocy z 4 na 5 maja br. zamontowano trzecią części łuku na drugiej nitce wiaduktu Biskupia Górka. Kolejne części będą montowane w najbliższych dniach. tym razem od strony dzielnicy Orunia - św. Wojciech − Lipce. Planowane jest także betonowanie ustroju nośnego estakady prowadzącej na wiadukt.
Wiadukt Biskupia Górka w Gdańsku zlokalizowany jest w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha, stanowiącego główne połączenie centrum Gdańska z południowymi dzielnicami miasta oraz drogą krajową 91, prowadzącą na południe kraju wraz z przebudową układu drogowego. Obecnie na montowany jest łuk na drugiej nitce wiaduktu.

Trwa również ontaż elementów konstrukcji stalowej lewej jezdni wiaduktu nad torami kolejowymi. Do montażu wykorzystywany jest żuraw samojezdny typu Liebherr LTM 1500 o max. udźwigu 500 ton i długości wysięgnika teleskopowego 50 m, z wysięgnikiem kratowym długość wzrasta do 141 m. Żuraw samojezdnie porusza się na zestawie 8 osi. Montaż elementów konstrukcji odbywa się nocami, przy wyłączonej trakcji kolejowej. W nocy 27/28.04 ustawiono podporę tymczasową, niezbędną do montażu łuku. W sumie na łuku skrajnym lewej jezdni zostanie zamontowanych 5 szt. łuków.

Montaż ostatniego łuku zamykającego planowany jest w połowie maja 2020 r, następnie Wykonawca przystąpi do betonowania ustroju nośnego wiaduktu.

Całkowita wartość inwestycji to niemal 147 mln zł. Wykonawcą jest firma Budimex. Budowa ma zakończyć się w październiku 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony