Partnerzy serwisu:

Rozbudowa „berlinki” pod nadzorem Multiconsult Polska

inf. pras. 15.03.2019

Rozbudowa „berlinki” pod nadzorem Multiconsult Polska
Fot. Google Maps
Firma Multiconsult Polska sprawuje nadzór nad rozbudową drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarlin – Knybawa (od km 339+675 do km 343+350). Dzięki inwestycji zapewnione zostanie szybsze i sprawniejsze połączenie komunikacyjne między miejscowościami. Co ciekawe zlikwidowany zostanie ostatni odcinek drogi krajowej wykonanej z kostki kamiennej.
Celem inwestycji – na fragmencie DK 22, tzw. „berlinki” – jest wsparcie rozwoju gospodarczego regionu oraz poprawa jakości życia mieszkańców poprzez stworzenie sprawnego, bezpiecznego i zrównoważonego systemu transportowego.Wyświetl większą mapę

Projekt prowadzony jest według formuły projektuj i buduj. Przewiduje on wymianę nawierzchni i rozbudowę skrzyżowań – z ul. Lipową i ul. Klonową w Czarlinie w formie węzła, w postaci ronda podwójnego oraz z drogą Bałdowo – Gorzędziej (wyposażenie w sygnalizację świetlną). Ponadto Wykonawca uzyska wszelkie niezbędne warunki, uzgodnienia, opinie, pozwolenia i decyzje administracyjne pozwalające na realizację inwestycji. Nowy odcinek DK 22 będzie miał przekrój 1x1. Warto dodać, że wzdłuż trasy zaplanowany został ciąg pieszo-rowerowy po północnej stronie drogi.

– Obecna droga pozbawiona odpowiedniej infrastruktury stanowiła zagrożenie zarówno dla kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. W związku z tym, powstała potrzeba jej rozbudowy. Nowa droga z pewnością zapewni bardziej komfortowy i szybszy przejazd. Co więcej, zagwarantowany zostanie właściwy poziom bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom trasy Czarlin-Knybawa – mówi Dariusz Wójcik, Koordynator Projektów, Multiconsult Polska.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to listopad 2019 roku. Koszt prac projektowych i budowlano-montażowych wynosi ok. 28 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony