Partner serwisu

Rozbudowa DK-79. Znamy oferty w przetargu na opracowanie koncepcji

Grzegorz Rekiel 17.12.2021

Rozbudowa DK-79. Znamy oferty w przetargu na opracowanie koncepcji
fot. GDDKiA
8 ofert wpłynęło w przetargu na opracowanie koncepcji rozbudowy drogi krajowej numer 79 w powiecie kozienickim na Mazowszu. Tylko jedna mieści się w kwocie ok. 2,5 mln zł brutto zarezerwowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
Chodzi o 11-kilometrowy fragment między Aleksandrówką a Garbatką. Przebiega on przez gminy Kozienice i Garbatka-Letnisko. DK-79 ma zostać na tym odcinku rozbudowana. W planie jest „dostosowanie parametrów technicznych jezdni do klasy GP” (drogi głównej ruchu przyspieszonego). Po zakończeniu inwestycji maksymalne obciążenie ma wynieść 115 KN/oś.

Zakres zadania ma też objąć: poszerzenie drogi, wzmocnienie konstrukcji jezdni; a także przebudowę: skrzyżowań, chodników, ścieżek pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych. Na razie jest to jednak melodia przyszłości. Póki co Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie koncepcji rozbudowy. Na jej podstawie ma zostać pozyskana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach.

Wszystko ma być gotowe w ciągu 20 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, przy czym wniosek o wydanie decyzji powinien być złożony wcześniej, już 11 miesięcy od zawarcia kontraktu.

Początkowo oferty zainteresowanych firm mieliśmy poznać 7 grudnia, ale z przyczyn formalnych termin został wydłużony o 10 dni. 17 grudnia poznaliśmy proponowane kwoty. Na wykonanie koncepcji GDDKiA chce wydać ok. 2,5 mln złotych brutto. Tylko jedna oferta mieści się w tej sumie. Złożyła ją warszawska spółka S.T.I., która zadeklarowała 2,2 mln złotych.

Najwięcej, bo 4,9 mln złotych oczekuje TPF z Warszawy (pozostałe oferty prezentujemy niżej). Na rozstrzygnięcie przetargu musimy jeszcze poczekać. Przy wyborze zwycięzcy głównym kryterium będzie cena (waga 60 %, im niższa, tym więcej punktów), ale też doświadczenie personelu (waga 20 %), czas deklarowanego złożenia wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (waga 10 %, im szybciej, tym więcej punktów), a także
prowadzenie serwera FTP (10 %).

Pozostałe oferty (kwoty w zaokrągleniu): 

 • Konsorcjum firm: Egis Poland oraz HPC POLGEOL – 2,6 mln zł
 • Value Engineering - 4 mln zł
 • Multiconsult Polska – 2,9 mln zł
 • Promost Consulting – 2,7 mln zł
 • Konsorcjum: MPRB, Mosty Kraków oraz MP Infra – 2,9 mln zł
 • Mosty Katowice – 3,2 mln zł.
 • PARTNERZY DZIAŁU


  Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  Drogi samorządowe
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Komentarze
  Fotorelacje
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony