Partnerzy serwisu:

Rozbudowa dróg w Świętokrzyskiem. Odcinki DK-79 wycenione

mr 08.07.2020

Rozbudowa dróg w Świętokrzyskiem. Odcinki DK-79 wycenione
Fot. Google Maps
To krok bliżej do wyłonienia wykonawców odcinków Komisje przetargowe wyłoniły oferty w postępowaniach na projekty rozbudowy trzech odcinków drogi krajowej nr 79 Warszawa − Sandomierz − Kraków o łącznej długości 42 km.
Wiosną ogłoszono przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy trzech odcinków drogi krajowej nr 79 Warszawa − Sandomierz − Kraków o łącznej długości około 42 km.

W oparciu o te projekty będzie można między innymi dostosować drogę do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś na odcinkach: Skrzypaczowice − Osiek (9,9 km), Osiek − Połaniec (12,6 km), Połaniec − Słupia (19,8 km).

Wyłonieni w trzech przetargach wykonawcy będą mieli za zadanie przygotowanie materiałów do decyzji środowiskowych, uzyskanie tych decyzji, wykonanie projektów rozbudowy odcinków drogi i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w ciągu 34 miesięcy od podpisania umowy. W czerwcu analogiczny przetarg ogłoszony został dla czwartego świętokrzyskiego odcinka drogi krajowej nr 79 Ożarów − Sobótka o długości około 11,5 km.

W założeniu nadwiślańska droga krajowa nr 79 na czterech świętokrzyskich odcinkach o łącznej długości około 54 km będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości, a po obu stronach opaski bitumiczne (0,5 m). Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać między innymi: rozbudowę drogi po istniejącym śladzie do parametrów jednojezdniowej drogi klasy GP (droga główna o ruchu przyspieszonym), zwiększenie nośności do 115 KN/oś, przebudowę/rozbudowę skrzyżowań, w tym wydzielenie lewoskrętów w zależności od potrzeb; przebudowę/budowę zatok autobusowych, chodników, odwodnienia; przebudowę istniejących zjazdów i budowę koniecznych dróg dojazdowych; budowę kanału technologicznego i urządzeń ochrony środowiska; przebudowę obiektów mostowych, przepustów, mediów; wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W postępowaniu przetargowym dla odcinka Skrzypaczowice − Osiek komisja przetargowa wyłoniła ofertę firmy Safege opiewającą na około 1,4 mln złotych, dla odcinka Osiek − Połaniec ofertę Contek za około 1,8 mln złotych, a w przetargu na dokumentację dla odcinka Połaniec − Słupia ofertę Robimart za około 2,3 mln złotych. Jednym z warunków podpisania umów z wykonawcami jest brak odwołań od decyzji komisji przetargowej.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony