Partnerzy serwisu:

Rozbudowa obwodnicy Łańcuta czeka na ZRID

ep. 20.03.2019

Rozbudowa obwodnicy Łańcuta czeka na ZRID
Fot. Google Maps
Wykonawca odpowiedzialny za rozbudowę DK-94 na odcinku obwodnicy Łańcuta zakończył już etap projektowania tej inwestycji. Do Wojewody Podkarpackiego został złożony wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Tym samym osiągnięty został pierwszy z trzech kamieni milowych dla tej inwestycji.
Mowa o rozbudowie drogi krajowej nr 94 Łańcut – Głuchów, czyli tzw. obwodnicy Łańcuta. Umowę na jej realizację rzeszowska GDDKiA zawarła w maju ub. roku z firmą Budimex.

Chodzi o jednojezdniową trasę o długości 5,8 km, z jednym pasem ruchu w każdym kierunku.


Wyświetl większą mapę
Wykonawca ma za zadanie wymienić konstrukcje drogową, a w razie potrzeby poszerzyć korpus drogowy. Przy okazji wybudowane będą obustronne chodniki lub ciągi pieszo-rowerowe oraz zatoki autobusowe.

Przebudowane będą skrzyżowania, w tym z drogą stanowiącą łącznik do autostrady A4. Wybudowany ma być także most na rzece Sawa.

Wszystkie prace mają być prowadzone pod ruchem.

Jak podaje rzeszowska GDDKiA, kontrakt przewiduje trzy kamienie milowe. Pierwszy dotyczy właśnie złożenia decyzji ZRID. Wykonawca zrealizował go w zakładanym terminie.

Prace na obwodnicy Łańcuta są warte 115,8 mln zł. Mają się zakończyć we wrześniu 2021 roku.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony