Partner serwisu

Rozbudują DK 53 między Olsztynem a Szczytnem. Jest przetarg na opracowanie studium

GR 20.10.2021

Rozbudują DK 53 między Olsztynem a Szczytnem. Jest przetarg na opracowanie studium
fot. Google Maps
Rozbudowana ma zostać droga krajowa numer 53 między Olsztynem a Szczytnem. Na razie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka firmy, która przygotuje studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe.
Chodzi o fragment o długości około 50 kilometrów. W przyszłości ma on zostać rozbudowany, ale na razie olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad szuka firmy, która sporządzi tzw. studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, czyli wstępny dokument. Wszystko powinno być gotowe w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Póki co urzędnicy czekają na oferty zainteresowanych firm, które mogą się zgłaszać do piątku, 29 października.

Zwycięzca przetargu będzie też musiał przygotować materiały niezbędne do uzyskania decyzji środowiskowej. – Wymagamy, aby została wydana dla całej inwestycji. Nie dopuszczamy podziału jednego zadania na kilka decyzji środowiskowych ze względu na konieczność zachowania ciągłości rozwiązań na stykach z sąsiednimi odcinkami – tłumaczą przedstawiciele GDDKiA i dodają, że „konieczność skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne dokumentacje mogłaby poważnie zagrozić właściwemu przygotowaniu”. – Spowodowałaby nadmierne trudności i koszty oraz znaczące przekroczenie zakładanych terminów realizacji – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Jakie są wymagania wobec wykonawców? Firmy muszą dysponować zespołem projektowym składającym się z projektanta branży drogowej, projektanta branży mostowej, geologa i hydrogeologa. Na przykład geolog musi mieć w swoim portfolio opracowanie dwóch dokumentacji geologiczno-inżynierskich ustalających „warunki posadowienia” dla dróg klasy co najmniej G. Każda musi mieć długość co najmniej 9 kilometrów.
Przy wyborze wykonawcy GDDKiA będzie brać pod uwagę przede wszystkim cenę (waga 60%. Oceniany będzie także zespół projektowy (waga 40%).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony