Partnerzy serwisu:

Rozkręca się plac budowy na obejściu Węgierskiej Górki

ep. 15.08.2020

Rozkręca się plac budowy na obejściu Węgierskiej Górki
fot. GDDKiA
Wykonawca drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka organizuje plac budowy. To krótki, ale skomplikowany odcinek. Ma być gotowy do sierpnia 2023 roku.
Umowa na realizację tego odcinka stanowiącego obecnie wąskie gardło na trasie w stronę polsko-słowackiej granicy została podpisana w październiku 2019 r. Pod koniec czerwca tego roku wykonawca – Mirbud i Kobylarnia – przejął plac budowy.

Do wybudowania jest 8,5 km długości, w tym dwa tunele – jeden liczący ok. 830 m, drugi 1000 m. Na odcinkach przed i tunelami droga będzie miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku tunelami, wyposażony w jedną jezdnię składająca się z dwóch pasów w każdym kierunku. W tunelach oraz na odcinku pomiędzy tymi obiektami (w sumie 4,8 km) droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Na placu budowy trwa mobilizacja i organizacja zaplecza.

Jak poinformowała GDDKiA, wykonane są dojazdy do placu budowy, w tym między innymi poszerzenie. Wykonawca w ostatnim czasie stabilizował ul. Nad Potokiem, dostosował Trakt Cesarski do prowadzenia wzmożonego ruchu budowlanego oraz układał płyty na poszerzeniu ul. Za Groniem i na bypassie ul. Za Groniem.

Obecnie budowana jest rampa najazdowa pod portal południowy tunelu drogowego nr 1, wykonywane są także drogi technologiczne dla obsługi estakad. Kontynuowane jest odhumusowanie trasy głównej.
Wykonawca realizuje wykopy pod portalami tuneli drogowych i nasypy. Trwają także prace związane z przebudową sieci wodociągowej i elektroenergetycznej.

Wykonawca wystąpił także do Okręgowego Urzędu Górniczego w Krakowie o zatwierdzenie Planu Ruchu Zakładu prowadzącego drążenie tuneli z zastosowaniem techniki górniczej. Taka decyzja jest niezbędna, by rozpocząć drążenie tuneli.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony