Partnerzy serwisu:

Rozpoczęto budowę DW-432 od Środy Wielkopolskiej do Wrześni

Magdalena Romanowska 24.02.2020

Rozpoczęto budowę DW-432 od Środy Wielkopolskiej do Wrześni
Fot. Google Maps
Rozpoczęła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 432 pomiędzy Środą Wielkopolską a Wrześnią na odcinku Ruszkowo – Grzymsławice. Rozbudowany zostanie odcinek o długości 9,5 km. Wartość inwestycji wynosi prawie 37 mln zł. Wykonawcą jest firma Colas Polska.
Umowa na tę inwestycję w systemie „zaprojektuj i wybuduj” została podpisana w 2018 roku z firmą Colas Polska. Droga wojewódzka nr 432 zostanie rozbudowana na odcinku o długości 9,5 km od Ruszkowa w powiecie średzkim do Grzymysławic w powiecie wrzesińskim. Jej początek będzie miał miejsce na granicy miejscowości Ruszkowo, a koniec – przed skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 2929P prowadzącą do miejscowości Bardo w rejonie Grzymysławic.View Larger Map

W ramach inwestycji zostaną wybudowane lub rozbudowane skrzyżowania wraz ze zmianą geometrii, przepusty drogowe, zatoki autobusowe, chodniki, ciągi rowerowe, kanalizacja deszczowa, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, oznakowanie poziome i pionowe.

Okres realizacji tego zadania to 2018-2022 rok.

Rozbudowa jest współfinansowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wkład własny Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wynosi 11,9 mln zł, a dofinansowanie z UE 24,6 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony