Partner serwisu

Rozpoczyna się budowa nowego wiaduktu w Bochni w ciągu DK-94

inf. pras 03.11.2021

arrow
arrow
Rozpoczyna się budowa nowego wiaduktu w Bochni w ciągu DK-94
fot. GDDKiA
Rozpoczyna się budowa nowego wiaduktu w Bochni w ciągu DK-94
Rozpoczyna się budowa nowego wiaduktu w Bochni w ciągu DK-94
Od prac przygotowawczych i postawienia mostu tymczasowego rozpoczyna się budowa nowego wiaduktu w Bochni na DK94. Zastąpi on istniejący obiekt, który jest w złym stanie technicznym. Oddanie do ruchu nowego obiektu przewidziane jest na II kwartał przyszłego roku.
Jak informuje GDDKiA, we wtorek 2 listopada rozpoczęły się m.in. roboty polegające na częściowej rozbiórce wyspy kanalizującej pasy ruchu w ciągu DK94 (w km 28+950). Wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h. Od 5 listopada (piątek) budowany będzie już obiekt tymczasowy nad ul. K. Brodzińskiego w Bochni. Przejmie on ruch na czas rozbiórki istniejącego wiaduktu i wznoszeniu nowego. Te prace przewidywane są do 6 grudnia tego roku.

W tym czasie będzie obowiązywało ograniczenie prędkości na DK94 do 60km/h, a na ul. K. Brodzińskiego, czyli dojeździe od centrum Bochni do Łapczycy (włączenie do DK94), do 40 km/h. Wjazd pod wiadukt zostanie zamknięty i pojazdy jadące do centrum miasta kierowane będą objazdem do skrzyżowania z ul. Wiślicką

W ramach inwestycji przewidziano wykonanie dokumentacji projektowej nowego wiaduktu w Bochni na drodze krajowej nr 94 wraz z uzyskaniem, po skończonych pracach, pozwolenia na użytkowanie. Wykonawca będzie odpowiedzialny za budowę wiaduktu tymczasowego wraz z drogą tymczasową oraz rozbiórkę istniejącego wiaduktu i wybudowanie nowego.

Budowa nowego wiaduktu podyktowana jest nie tylko złym stanem technicznym istniejącego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami konieczne jest dostosowanie skrajni pionowej, czyli odległości od poziomu drogi do spodu wiaduktu. Istniejący wiadukt powstał w 1984 r. i nie posiadał skrajni zgodnej z wymaganiami. Nowy wiadukt zaprojektowany został jako obiekt żelbetowy o konstrukcji ramowej - podaje inwestor.

Niedawno Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozpoczął przygotowania do trzeciego etapu połączenia drogowego węzła Bochnia na autostradzie A4 z DK-94
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony