Partnerzy serwisu:

Rozpoczyna się projektowanie odcinka Miejska Górka – Kobylin na DK-36

mr 30.06.2020

Rozpoczyna się projektowanie odcinka Miejska Górka – Kobylin na DK-36
fot. GDDKiA
Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 36 na odcinku Miejska Górka – Kobylin. Zadanie polega na wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem potrzebnych uzgodnień oraz decyzji administracyjnych.
Wartość umowy to 1,4 mln zł brutto. Wykonawcą jest firma Safege. Podstawowe cele inwestycji to: dostosowanie konstrukcji drogi do nośności 11,5 tony/oś, poprawa bezpieczeństwa i uspokojenie ruchu drogowego na odcinku ponad 17 km, poprawa warunków komunikacyjnych.

Termin wykonania to 610 dni od dnia zawarcia umowy z zachowaniem terminów pośrednich wykonania poszczególnych etapów umowy.View Larger Map

W pierwszym etapie następi opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej umożliwiającej uzyskanie prawomocnej decyzji na wykonanie robót drogowych (ZRID), decyzji pozwolenia na budowę (PnB) oraz wykonanie zgłoszenia robót budowlanych (ZRB). Złożenie wniosku o uzyskanie ww. decyzji. Etap ten ma być ukończony po 450 dniach od daty podpisania umowy.

Uzyskanie prawomocnej decyzji na wykonanie robót drogowych (ZRID) oraz decyzji pozwolenia na budowę (PnB) znajdzie się w etapie drugim. Przekazanie zamawiającemu kompletnej dokumentacji budowlanej, wykonawczej i przetargowej umożliwiającej realizację zadania w poszczególnych trybach procedowania dokumentacji. Czas na ten etap to 540 dni od daty podpisania umowy.

Wyniesienie (stabilizacja) granic w terenie to ostatni, trzeci etap, który musi zakończyć się w 610 dni od daty podpisania umowy.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony