Partner serwisu

Rozpoczyna się projektowanie rozbudowy drogi w Czyżewie

Przemysław Farsewicz 18.05.2022

Rozpoczyna się projektowanie rozbudowy drogi w Czyżewie
fot. Google Maps
Samorząd województwa podlaskiego podpisał umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 690. Dokumentacja jest pierwszym krokiem ku planowanej inwestycji w Czyżewie w kierunku Ciechanowca.
Odcinek drogi wojewódzkiej nr 690 liczy 3,3 km z wyłączeniem odcinka, przez który będzie przebiegał wiadukt nad linią kolejową relacji Warszawa – Białystok. Trasa będzie przebiegała w znacznej części przez obszar Czyżewa. Jednak zanim rozpoczną się prace nad przebudową oraz rozbudową drogi, w pierwszej kolejności nastąpi wykonanie dokumentacji projektowej.

Wartość podpisanej umowy to 1,2 mln zł, które wyłożył samorząd województwa podlaskiego. Kontrakt z SBKiM podpisano w Urzędzie Miejskim w Czyżewie. Władze województwa wyraziły nadzieję na realizację inwestycji w ciągu 4-5 lat.

Projektowany odcinek jest częścią ciągu drogowego Czyżew – Ciechanowiec. Dokumentacja projektowa obejmuje oprócz rozbudowy drogi również budowę i rozbiórkę obiektów inżynierskich, zjazdów indywidualnych i publicznych, przepustów pod nawierzchnią zjazdów. Zaplanowane zostaną także chodniki dla pieszych oraz przebudowa i budowa infrastruktury technicznej.

– To jest odcinek drogi wojewódzkiej, który podlega nadzorowi Zarządu Województwa Podlaskiego, ale przebiega w granicach miasta Czyżew. Planowana inwestycja jest potrzebna ze względu na kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni komunikacyjnej na tym terenie. Ponadto dokumentacja ta jest wymagana przez instytucje unijne, ponieważ samorząd województwa będzie się ubiegał o przyznanie funduszy europejskich na dalszym etapie inwestycji – przyznał Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego.

Jak wyjaśnił Wojciech Grzybowski, przedstawiciel firmy SBKiM odpowiedzialnej za przygotowanie dokumentacji, budowa drogi na terenie zurbanizowanym, jakim jest Czyżew, będzie dość skomplikowana. – W podziemiach jest dużo różnego rodzaju sieci, typu sieć gazowa, sieć wodociągowa, sieci energetyczne. I projektując taką drogę musimy te wszelkie sieci, kolizje tych sieci, usunąć – podkreślił Grzybowski.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony