Partner serwisu

Rubau odzyskał szansę na budowę S19 koło Lubartowa

ep. 21.03.2022

Rubau odzyskał szansę na budowę S19 koło Lubartowa
Fot. Google Maps
Rozstrzygnięcie przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od końca obwodnicy Woli Skromowskiej do Lubartowa musi zostać unieważnione. Odrzucony wykonawca skutecznie odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej.
Mowa o odcinku liczącym blisko 16 km. Przetarg na jego realizację w trybie zaprojektuj i buduj GDDKiA rozstrzygnęła miesiąc temu. Wówczas jako najkorzystniejszą inwestor wskazał ofertę złożoną przez Strabag – drugą pod względem ceny. Jej wartość to 393,279 mln zł.

Spośród 9 złożonych ofert 4 zostały przez inwestora odrzucone. Wśród nich była propozycja z najniższą ceną złożona przez konsorcjum Rubau i Poltores wyceniona na 389,997 mln zł. Podstawą odrzucenia była niezgodność oferty z warunkami zamówienia.

Wykonawca odwołał się do KIO. Izba uwzględniła odwołanie i nakazała zamawiającemu unieważnienie wyboru oferty najkorzystniejszej i jednocześnie unieważnienie odrzucenia oferty konsorcjum na czele z Rubau Polska.

Odcinek między końcem obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej a węzłem Lubartów Północ ma mieć 15,8 km długości. W około 70 proc. będzie poprowadzony nowym śladem. Jego budowę zaplanowano na lata 2023 – 2025.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony