Partner serwisu

Ruch na A2 węzeł Stryków – Punkt Poboru Opłat Stryków znowu po obu jezdniach. Koniec remontu

GR 08.11.2022

Ruch na A2 węzeł Stryków – Punkt Poboru Opłat Stryków znowu po obu jezdniach. Koniec remontu
fot. GDDKiA
Zakończył się remont autostrady A2 między węzłami Emilia a Stryków w województwie łódzkim. Ostatni etap obejmował fragment od węzła Stryków do Punktu Poboru Opłat Stryków. Ruch znowu odbywa się tam po obu jezdniach.
20-kilometrowy odcinek między węzłami Emilia a Stryków był eksploatowany przez 16 lat, podczas gdy trwałość asfaltu ocenia się na 10-15 lat.

Od ponad roku jezdnia była zatem remontowana. Ostatni etap obejmował północną jezdnię (na Poznań) od węzła Stryków do Punktu Poboru Opłat Stryków. Niedawno wszystkie prace się zakończyły, co oznacza, że ruch na tym odcinku znowu odbywa się po obu jezdniach, a na węźle Stryków (A2/DK14) powróciła możliwość wyjazdu z Łodzi w kierunku Poznania.

W ciągu roku wymienione zostały dwie warstwy nawierzchni, dodatkowo zastosowana została tzw. siatka stalowa (na jezdni południowej, czyli w stronę Warszawy) i specjalna geowłóknina (na jezdni północnej). – Zapewni to kolejnych kilkanaście lat bezproblemowej eksploatacji – zapowiadają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace pochłonęły ponad 71 milionów złotych i prowadzone były etapami, bez wstrzymywania przejazdu, co wymagało starannie opracowanej organizacji ruchu. – Podczas robót, które prowadzone były raz na jednej, raz na drugiej jezdni, przyjęliśmy założenie, aby nie zamykać dwóch sąsiadujących ze sobą węzłów autostradowych. Tym samym ograniczyliśmy do minimum uciążliwości dla kierowców i umożliwiliśmy wygodny wyjazd na autostradę zarówno w kierunku Warszawy, jak i Poznania – tłumaczą urzędnicy.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony