Partner serwisu

Ruch na A4 jeszcze odbiega od danych sprzed roku

Elżbieta Pałys 21.07.2020

Ruch na A4 jeszcze odbiega od danych sprzed roku
Fot. Google Maps
Z tygodnia na tydzień ruch na płatnym odcinku autostrady A4 wraz do „normy”. W połowie lipca wciąż jednak był nieco mniejszy niż w tym samym okresie poprzedniego roku.
W sumie natężenie ruchu w okresie miedzy 13 i 19 lipca było niższe niż w odpowiadającym mu tygodniu ubiegłego roku było niższe o 10,1 proc. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, większy spadek dotyczył ruchu samochodów osobowych.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, w minionym tygodniu z płatnej A4 skorzystało o 10,7 proc. kierowców osobówek. W przypadku ciężarówek spadek wyniósł 6,6 proc.

To najmniejsze spadki jakie notowano od połowy marca, w najgorszym okresie dla samochodów osobowych przekraczały one nawet 70 proc. Sytuacja zaczęła ulegać stopniowej poprawie od końca kwietnia. Różnice w ruchu z tygodnia na tydzień w porównaniu do ubiegłego roku były coraz mniejsze. W tygodniu na przełomie czerwca i lipca dla samochodów ciężarowych po raz pierwszy spadek był jednocyfrowy (8,5 proc.).

Narastająco, w okresie od początku stycznia do 19 lipca ruch w stosunku do tego samego okresu 2019 roku w przypadku samochodów osobowych był niższy o 26 proc., a dla ciężarowych niespełna 13 proc.

Związany z koronawirusem spadek natężenia ruchu jest widoczny w wynikach finansowych koncesjonariusza.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport