Partnerzy serwisu:

Ruch na obwodnicy Opoczna wróci wcześniej niż planowano

Redakcja 08.08.2019

Ruch na obwodnicy Opoczna wróci wcześniej niż planowano
Fot. Google Maps
PKP PLK zakończyły przed czasem kolejny etap remontu CMK. To dobra wiadomość dla kierowców – ruch na obwodnicę będzie mógł wrócić kilka dni wcześniej niż planowano, 14 sierpnia. Pierwotnie udostępnienie trasy było planowane na 19 sierpnia.
Na razie jadąc na trasie Piotrków Trybunalski – Radom trzeba przebijać się przez centrum Opoczna.

Udostępnienie obwodnicy w ciągu DK-12 nie oznacza całkowitego braku utrudnień. – Na obwodnicy w sąsiedztwie wiaduktu Centralnej Magistrali Kolejowej, kierowcy w dalszym ciągu napotkają ograniczenia. Jezdnia będzie tam zwężona z trzech do dwóch pasów ruchu i będą obowiązywały: ograniczenie do 50 km/h, oraz zakaz wyprzedzania – informuje łódzka GDDKiA.

To jeszcze nie koniec prac przy CMK i tym samym zamknięć na obwodnicy. Według informacji drogowego administratora kolejne zmiany będą wprowadzone 10 września. Wówczas dla ruchu, na wysokości wiaduktu CMK, zostanie zamknięta ulica Piotrkowska w Opocznie, tj. DW-713. – Oznacza to, że od tego dnia wjazd do Opoczna z DK-12 będzie możliwy jedynie z węzła Opoczno Wschód, czyli od strony Radomia – wyjaśnia GDDKiA.

Kolejny etap remontu CMK wymagający ponownego zamknięcia obwodnicy Opoczna ma się zacząć 30 września.

W sumie w związku z pracami przy Centralnej Magistrali Kolejowej, w tym roku zaplanowano aż pięciokrotne zamykanie obwodnicy na okres od 1,5 do 4 tygodni. Według wcześniejszych informacji, ostatnie zamknięcie miałoby mieć miejsce na przełomie października i listopada.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony