Partnerzy serwisu:

Ruch wahadłowy na Zakopiance w Białym Dunajcu

ep. 27.03.2019

Ruch wahadłowy na Zakopiance w Białym Dunajcu
fot. o0o0xmods0o0o (2)
Na drodze krajowej nr 47 w Białym Dunajcu wprowadzony został ruch wahadłowy. Trzeba wybudować mur oporowy. Utrudnienia obowiązują na odcinku ok. 100 m.
W środę 27 marca GDDKiA wyłącza z ruchu jeden pas jezdni w Białym Dunajcu. Wyłączenie dotyczy jezdni od strony Zakopanego w kierunku Nowego Targu i obowiązuje na odcinku 100 m.

Zmiana organizacji ruchu obowiązuje w rejonie skrzyżowania z ul. W. Witosa. Ruchem wahadłowym steruje sygnalizacja świetlna.

„Powodem utrudnień dla kierowców jest budowa muru oporowego wzdłuż DK-47 (Zakopianki) na długości ok. 50 m, budowa zatoki autobusowej wraz z murem oporowym o dł.ok.15 m oraz budowa chodnika o szerokości 2 m” – informuje GDDKiA w Krakowie.

To prace realizowane są w ramach budowy nowego mostu w Białym Dunajcu. W następnej kolejności, jak podaje inwestor, po przeciwnej stronie budowana będzie m.in. kanalizacja deszczowa i chodniki. Wówczas ponownie zmieniona będzie organizacja ruchu. Prace potrwają do końca maja 2019 r.

Nowym mostem na Zakopiance w Białym Dunajcu kierowcy jeżdżą już od grudnia. Mimo wpuszczenia ruchu, obiekt nie został jeszcze ukończony. Trwają jeszcze prace wokół obiektu. Ostateczny termin na ich ukończenie to koniec czerwca.

Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa. W ramach zadania wykonawca m.in. wyburzył stary most, wykonał obiekt tymczasowy na czas prowadzenia robót i wybudował nowy most.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony