Partnerzy serwisu:

Ruda Śląska przebuduje ulice Nowy Świat i Halembską przy A4

Przemysław Farsewicz 26.06.2021

Ruda Śląska przebuduje ulice Nowy Świat i Halembską przy A4
fot. UM Ruda Śląska
Niecałe 2,1 mln zł będzie kosztować przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej. Połowę wkładu miasto pozyska z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto rozstrzygnęło przetarg. Na inwestycji mają zyskać również piesi i rowerzyści.
Ulice Nowy Świat i Halembska położone są w dzielnicy Halemba w Rudzie Śląskiej. Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscu, gdzie obie drogi przeplatają się na odcinku ok. 170 metrów (formalnie jest to część ul. Nowy Świat), w pobliżu autostrady A4, z którą ul. Nowy Świat łączy się przez ul. 1 Maja. W tym rejonie brak jest obecnie chodników, a oświetlenie zapewniają oprawy sodowe na słupach betonowych. Przy wschodnim rozgałęzieniu drogę przecina linia kolejowa.

– Niecałe 2,1 mln zł będzie kosztować przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej. Rozstrzygnięty w ubiegłym tygodniu przetarg pozwolił na osiągnięcie ceny niższej o około 400 tys. zł od przewidywanej. Wykonawca na realizację inwestycji będzie mieć 10 miesięcy – chwali się Grażyna Dziedzic, prezydent miasta. Jak podkreśla, aż 1,2 mln zł Ruda Śląska otrzyma w formie dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zamówienie, jeżeli nie będzie formalnych przeszkód, trafi do Przedsiębiorstwa Budowy Dróg „DROGOPOL-ZW” z Katowic. Wartość inwestycji to 2 075 748,34 zł.

– Główne punkty przebudowy to wymiana nawierzchni między rozgałęzieniami obu ulic, budowa ciągu pieszo-rowerowego od strony południowej i ścieżki rowerowej od strony północnej, a także budowa ścieżki i chodnika na zmianę z ciągiem pieszo-rowerowym po jednej stronie ul. Halembskiej w kierunku autostrady. Powstaną również przejścia dla pieszych z przejazdami rowerowymi, a oświetlenie zostanie zastąpione ledowym na słupach aluminiowych – wymienia włodarz miasta.

Przebudowa poprawi też bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów dzięki trzem przejściom z przejazdami rowerowymi, które zostaną wytyczone w rejonie wschodniego rozwidlenia.

Wcześniej, bo w zeszłym roku, miasto pozyskało z rządowego wsparcia, z Funduszu Dróg Samorządowych, ponad 382 tys. zł na przebudowę ul. Kossaka, a wcześniej z rządowych środków na drogi samorządowe 3 mln zł na modernizację ul. Górnośląskiej.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony