Partnerzy serwisu:

Ruda Śląska: Rusza przetarg na ostatni odcinek trasy N-S

Leonard Dolecki 27.05.2019

Ruda Śląska: Rusza przetarg na ostatni odcinek trasy N-S
fot. DTŚ SA
Urząd Miasta Ruda Śląska ogłosił przetarg na budowę odcinka trasy N-S od ulicy Kokota do połączenia z autostradą A4. Jest to ostatnia część tej drogi, która docelowo pozwoli ominąć centrum Rudy Śląskiej kierowcom, którzy podróżują między Drogową Trasą Średnicową (DTŚ) a autostradą A4.
Przedmiotem zamówienia jest budowa trasy N-S od ulicy Kokota do Autostrady A-4 w Rudzie Śląskiej wraz z przebudową istniejącej infrastruktury komunikacyjnej i technicznej, na odcinku którego początek znajduje się przy skrzyżowaniu trasy N-S z ul. Kokota a koniec na węźle autostrady A-4 z ul. 1-go Maja. Długość odcinka, będącego przedmiotem inwestycji wynosi 1,670 km.

Firma, która zostanie wybrana w przetargu będzie zobowiązana do przeprowadzenia robót przygotowawczych, rozbiórkowych oraz budowlano-montażowych, a także przebudowy urządzeń kolidujących z przebudową.

Inwestycja ma być dofinansowywana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Według planu jej całkowita wartość ma opiewać na 228,818 mln zł. Na realizację zadania wykonawca ma mieć 24 miesiące.

View Larger Map

Na oferty zamawiający czeka do 3 lipca br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), okres udzielenia gwarancji (10%), równość podłużna nawierzchni (10%), norma emisji spalin (10%), zamiatarka drogowa (5%) oraz zraszarka drogowa (5%).

Jest to czwarty, ostatni, odcinek trasy N-S w Rudzie Śląskiej. Do tej pory w zrealizowane zostały trzy części tej drogi. Pierwszym kierowcy pojechali na początku 2013 roku. Prowadzi on od ul. 1 Maja, czyli drogi nr 925, do Drogowej Trasy Średnicowej, wraz z węzłem dwupoziomowym z ul. 1 Maja. Jego budowa kosztowała ponad 48 mln zł. Kolejny odcinek do użytkowania przekazany został w sierpniu 2016 roku. Prowadzi on od ul. 1 Maja do ul. Bukowej. Wraz z tą inwestycją dodatkowo wykonane zostało 1,5 km drogowego połączenia ul. Bukowej z ul. ks. Niedzieli. Ta inwestycja kosztowała ponad 60 mln zł. Trzeci fragment został oddany do użytku we wrześniu 2018 roku. Prowadzi on od ul. Bukowej do ul. Kokota, a budowa tego 1,4-km odcinka trasy kosztowała 53,8 mln zł.

Po ukończeniu inwestycji, na realizację której właśnie ogłoszono przetarg, trasa N-S połączy Drogową Trasę Średnicową z autostradą A4 i pozwoli ominąć centrum Rudy Śląskiej. Ponadto, w przyszłości, inwestor planuje przedłużyć trasę w kierunku północnym.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony