Partnerzy serwisu:

Rusza budowa A1 w Łódzkiem. Prace pod ruchem

ep. 27.03.2019

Rusza budowa A1 w Łódzkiem. Prace pod ruchem
Fot. Google Maps
Zaczyna się największa budowa drogowa realizowana pod ruchem. Drogowcy ruszają z pracami na odcinku pomiędzy Radomskiem a granicą województwa. Przejazd „gierkówką” będzie utrudniony.
Jak podaje GDDKiA w Łodzi, w związku z budową, ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jednej jezdni. – W pierwszej kolejności zamknięta zostanie jezdnia wschodnia, czyli ta, którą w normalnych warunkach jedziemy w kierunku Łodzi – informuje w komunikacie Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiej GDDKiA. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jezdni zachodniej.Wyświetl większą mapę

Kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu (wyznaczone na jednej jezdni) – dwa w kierunku południowym i jeden w kierunku północnym. Okoliczni mieszkańcy, w celu przejazdu z jednej strony trasy na drugą, będą korzystać z objazdów.
Odcinek, który rozpoczyna plac budowy związany z przebudowa gierkówki na autostradę ma 7 km długości. Jego wykonawcą jest Intercor z Zawiercia. Roboty budowlane mają być zrealizowane w ciągu 22 miesięcy.

To dopiero początek dużych (ale nieuniknionych) utrudnień na trasie pomiędzy Tuszynem a Częstochową. Budowana w istniejącym śladzie jedynki autostrada będzie powstawała pod ruchem.

W sumie to pięć odcinków realizacyjnych. Pierwszy to fragment pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe – wykonawca Budimex i Strabag już prowadzi prace przygotowawcze. Następny między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem, ze względu na konieczność powtórzenia przetargu oczekuje na zawarcie umowy (najkorzystniejszą ofertę złożył Mirbud). Odcinek Kamieńsk – Radomsko będzie budował Strabag z Budimeksem. Czwarty i ostatni na terenie województwa łódzkiego to ten, na którym właśnie ruszają prace (Radomsko – granica województwa).

Fragment na terenie województwa łódzkiego zbuduje Polaqua.

Na całej trasie roboty zakończą się w roku 2022.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony