Partner serwisu

Rusza budowa III etapu obwodnicy Wolbromia

ep. 19.09.2022

Rusza budowa III etapu obwodnicy Wolbromia
fot. UMWM
W ciągu drogi wojewódzkiej nr 783 powstanie kolejny – trzeci odcinek obwodnicy Wolbromia. Droga ma być gotowa pod koniec 2023 roku. W poniedziałek uroczyście zainaugurowano jej budowę.
To kontynuacja dwóch wybudowanych etapów obwodnicy Wolbromia: odcinka od ul. Brzozowskiej do ul. Miechowskiej oraz fragmentu od ul. Skalskiej do ul. Brzozowskiej. W sumie to ok. 4 km drogi. Teraz powstać ma ponadkilometrowy fragment od ul. Olkuska Szosa (DW-783) do ul. Skalskiej (DW-794).

W ramach zadania powstanie m.in. skrzyżowanie, oświetlenie uliczne, chodniki oraz ścieżka pieszo-rowerowa o długości ponad 600 metrów.

– Obwodnica Wolbromia to kolejna ważna inwestycja drogowa w Małopolsce, która przyczyni się do bezpiecznego i płynnego podróżowania w tej części regionu. Wiem doskonale jak ważna i oczekiwana przez mieszkańców jest ta obwodnica. Odciąży ona ruch w centrum i rozwinie cały układ komunikacyjny wokół miasta – mówi marszałek Witold Kozłowski cytowany w komunikacie.

Wybudowanie tego fragmentu odciąży centrum miasta od ruchu tranzytowego, a także zwiększy dostępność do regionalnej i lokalnej sieci dróg województwa małopolskiego.

Termin realizacji zadania to 24 grudnia 2023 roku, a szacunkowa wartość wynosi ponad 15,3 mln zł, z czego 11,6 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych a 3,75 z budżetu województwa. Za grunty pod inwestycję (1,7 mln zł) zapłaciła natomiast gmina Wolbrom.

Same roboty budowlane mają kosztować 12,266 mln zł a ich wykonawcą jest Strabag Infrastruktura Południe.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony