Partnerzy serwisu:

Rusza budowa kolejnego odcinka A1 w Łódzkiem

Elżbieta Pałys 11.04.2019

Rusza budowa kolejnego odcinka A1 w Łódzkiem
Fot. Google Maps
Wkrótce ruszają prace na odcinku „A” autostrady A1 Tuszyn Piotrków Trybunalski. Z pierwszymi utrudnieniami trzeba się liczyć już od najbliższego weekendu.
Od najbliższego poniedziałku, 15 kwietnia wykonawca autostrady A1 na odcinku pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski – konsorcjum Budimex i Strabag – planuje rozpocząć prace budowlane.

– Aby można było je rozpocząć, przez najbliższy weekend będzie sukcesywnie wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu. Pierwsze zmiany pojawią się w nocy czwartku na piątek z 11 na 12 kwietnia – poinformował rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.
Będzie to organizacja ruchu przewidziana na I etap budowy autostrady.

Jak informuje GDDKiA, na jezdni wschodniej (z Katowic w kierunku Łodzi) ruch będzie się odbywał tylko jednym – zewnętrznym pasem. W kierunku przeciwnym będziemy jeździć bez zmian. W tym czasie na zamkniętym fragmencie jezdni będzie malowanie oznakowanie poziome, będą też ustawiane znaki.

– Po zakończeniu tego etapu przygotowań, w nocy z niedzieli na poniedziałek, czyli z 14 na 15 kwietnia, ruch w obu kierunkach zostanie całkowicie przeniesiony na jezdnię wschodnią, przy czym w kierunku Katowic wyznaczone będą dwa pasy ruchu o szerokości 3 i 3,5 metra, a w kierunku Łodzi jeden pas o szerokości 3,5 metra – informuje rzecznik łódzkiej GDDKiA.

Odcinek, o którym mowa liczy 16 kilometrów długości. Podobnie, jak sąsiednie odcinki, będzie miał nawierzchnię z betonu cementowego.

Przypomnijmy, autostrada A1 między Piotrkowem a Częstochową powstanie w śladzie istniejącej jedynki w kierunku Częstochowy. Będzie budowana pod ruchem, co musi oznaczać utrudnienia dla kierowców.

W sumie powstaje w ramach 5 odcinków – ten rozpoczynany w weekend jest pierwszym z kolei (odcinek A). Niedawno prace ruszyły na odcinku D, pomiędzy węzłem Radomsko a granicą województwa. Ten odcinek, liczący 7 km, buduje Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor.

Odcinek B, między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem, ze względu na konieczność powtórzenia przetargu oczekuje na zawarcie umowy – wykonawcą ma być Mirbud. Odcinek C, Kamieńsk – Radomsko będzie budował Strabag z Budimeksem. Odcinek E, leżący na terenie województwa śląskiego, powierzono firmie Polaqua.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony