Partner serwisu

Rusza budowa obwodnicy Sierpca

Elżbieta Pałys 11.05.2022

Rusza budowa obwodnicy Sierpca
fot. Gogole Maps
Za dwa lata Sierpc będzie miał obwodnicę. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja będzie kosztowała 73,769 mln zł.
Trasa, która wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta, powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 560. Będzie miała 3 km długości z jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Zostanie wytyczona przez miejscowości: Gorzewo, Sierpc i Borkowo Kościelne.

Nowa droga zacznie się czterowlotowym rondem w miejscowości Gorzewo. Dalej pobiegnie wiaduktem nad linią kolejową Nasielsk – Toruń. Na przecięciu drogi wojewódzkiej DW-560 i ulicy Mickiewicza wybudowane zostanie skrzyżowanie skanalizowane z dodatkowymi pasami ruchu do lewoskrętów. Obwodnica zakończy się w rejonie skrzyżowania z drogą krajową nr 10 w Borkowie Kościelnym przy granicy administracyjnej z miastem Sierpc. Na końcu trasy zaplanowane zostało trójwlotowe rondo.


fot. MZDW

W ramach zadania wybudowany zostanie most nad rzeką Sierpienicą. Wzdłuż całej trasy wykonane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe. Na potrzeby mieszkańców powstaną drogi serwisowe.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Fabe Polska i Sine Midas Stroy. Kontrakt ma wartość 73 ,769 mln zł. Inwestor wybrał ofertę spośród dwóch propozycji, które zostały złożone w przetargu.

Na wykonanie wszystkich prac przewidziano 24 miesiąca, przy czym roboty budowlane powinny się zakończyć po 20 miesiącach.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Rozwoju Dróg, z którego pochodzą 34 mln zł. Pozostałą kwotę zabezpieczył samorząd województwa mazowieckiego.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony