Partnerzy serwisu:

Rusza budowa obwodnicy Tarnobrzega

Elżbieta Pałys 06.03.2021

Rusza budowa obwodnicy Tarnobrzega
fot. Urząd Marszałkowski Woj. Podkarpackiego
Obwodnica Tarnobrzega połączy drogę wojewódzką nr 871 z drogą nr 723 w pobliżu Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Właśnie ruszyła jej budowa.
Obwodnica będzie drogą jednojezdniową o długości 9 km. Powstanie w nowym śladzie. Zacznie się od DW-871 na ulicy Sikorskiego w Tarnobrzegu a zakończy na DW-723 przy ul. Warszawskiej. 

Droga o nawierzchni bitumicznej będzie wyposażona w chodniki, ścieżki rowerowe, ronda i skrzyżowania. Wybudowane zostaną drogi serwisowe, przejścia dla zwierząt i ekrany akustyczne.Wyświetl większą mapę

Budowa obwodnicy jest współfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 50 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to ponad 42 mln zł. Resztę dołożyło miasto Tarnobrzeg –blisko 7,5 mln zł, w tym 1 mln zł to dotacja celowa z budżetu województwa podkarpackiego.

Obwodnica zwiększy przepustowość dróg nr 723 i 871 poprawiając jednocześnie dostępność transportową północnej części województwa podkarpackiego. Dzięki tej inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza centrum miasta.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na 2022 roku. Jej wykonawcą jest firma Strabag.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony