Partnerzy serwisu:

Rusza budowa ronda w Głuchowie

Romanowska Magdalena 12.09.2019

Rusza budowa ronda w Głuchowie
Budowę ronda w Głuchowie na drodze krajowej nr 12 zapowiadano w sierpniu. Wykonawcą został PRDiM Czartki spod Sieradza, a koszt budowy to prawie 9,5 mln złotych. Prace oficjalnie rozpoczną się w poniedziałek 16 września.
W poniedziałek 16 września na DK 12 w Głuchowie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Gołygowską − drogą powiatową Głuchów - Grabica, pojawią się pierwsze ekipy budowlane. Wstępnym etapem prac będzie budowa tzw. przewiązek czy miejsc, gdzie z jednej jezdni będzie można przejechać na drugą. Ten etap potrwa około tygodnia. Kolejnym etapem będzie zamknięcie wschodniej jezdni (prowadzącej w kierunku Łodzi) do czasu wybudowania połówki ronda i wlotu od strony wschodniej, czego na dotychczasowym skrzyżowaniu brakowało.

 
Koncepcja ronda w Głuchowie/źródło: GDDKiA

Po wykonaniu tych prac, których zakończenie przewidywane jest na początek wiosny przyszłego roku (wiele będzie zależało od warunków pogodowych zimą), ruch zostanie przełożony na nowo wybudowany odcinek, a zamknięta zostanie jednia prowadząca w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Warto podkreślić, że ze względu na fakt, iż rondo będzie budowane w odległości ok. 100 metrów od istniejącego skrzyżowania, ruch na tym pierwszym będzie utrzymamy przez cały czas trwania budowy.

Dopiero po zakończeniu wszystkich prac, wlot starej drogi zostanie zlikwidowany, a sygnalizacja świetlna usunięta. Nowo wybudowane rondo zastąpi istniejące skrzyżowanie z sygnalizacją. Pozwoli to na poprawę bezpieczeństwa i uspokojenie ruchu. Prace, zgodnie z warunkami kontraktu mają się zakończyć do 15 listopada 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony