Partner serwisu

Rusza nowe centrum testów inżynieryjnych firmy Bentley

inf. pras. 10.12.2021

Rusza nowe centrum testów inżynieryjnych firmy Bentley
fot. mat. pras.
Nowoczesne Centrum Testów Inżynieryjnych firmy Bentley otrzymało oficjalną zgodę brytyjskiej Agencji Certyfikacji Pojazdów na rozpoczęcie swojej działalności. Najnowsza inwestycja zlokalizowana jest w siedzibie firmy Bentley w angielskim Crewe.
W ostatnim czasie obiekt otrzymał także ponowną certyfikację Carbon Trust, która informuje konsumentów, że dana lokalizacja jest miejscem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Bentley Beyond100

Powstanie obiektu jest ważnym krokiem w kierunku spełnienia standardów wprowadzonych przez Europejską Komisję Gospodarczą ONZ, umożliwi również brytyjskiej firmie przeprowadzanie wewnętrznych testów emisji, zużycia paliwa i zasięgu elektrycznego, zgodnie z najwyższymi światowymi standardami. Jest to kolejne potwierdzenie rygorystycznych procedur testowych, obowiązujących w głównej siedzibie firmy Bentley, w której wszystkie samochody są konstruowane ręcznie.

Nowa inwestycja jest także ważnym filarem w ramach strategii Bentley Beyond100, która zakłada, że firma stanie się najbardziej zrównoważonym producentem luksusowych samochodów na świecie. Centrum warte 12,5 miliona funtów umożliwi firmie Bentley szybsze przeprowadzanie we własnym zakresie najnowszych testów zużycia paliwa i wydajności w ramach procedury WLTP.

Niezależność w testowaniu własnych silników

Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 4600 mkw. został ukończony zgodnie z harmonogramem. W obiekcie niezwłocznie rozpoczną się testy, a do połowy 2022 roku zostaną wdrożone prace mające na celu spełnienie wszystkich światowych norm emisji. Dodatkowo, nowe Centrum umożliwi symulowanie wszelkich wzniesień o różnym stopniu nachylenia, mierząc emisję spalin z samochodów z silnikami spalinowymi lub zużycie energii elektrycznej w modelach hybrydowych i przyszłych pojazdach elektrycznych. Symulacje można również wykonywać w różnych temperaturach, od -20C do nawet +50C.

- To kolejny punkt w trwającym programie modernizacji firmy Bentley, który da nam niezależność w testowaniu naszych własnych silników. Planujemy dalsze unowocześnianie zakładu produkcyjnego w Crewe, ponieważ do 2024 roku będziemy oferować elektryczne lub hybrydowe wersje wszystkich naszych modeli. Centrum umożliwi także zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania klientów na luksusowe, ręcznie konstruowane pojazdy marki Bentley, w tym zorientowane na osiągi modele Flying Spur, Continental GT i nową Bentaygę – mówi Dr. Matthias Rabe, Członek Zarządu ds. Inżynierii firmy Bentley.

W nowym obiekcie siedzibę będzie miał dział zgodności technicznej. W Centrum powstanie również laboratorium dedykowane do przeprowadzania procedury RDE (Real Driving Emissions) przy użyciu najnowszych i najnowocześniejszych przenośnych systemów pomiaru emisji. Budynek pomieści 100 pracowników firmy.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony